Yeşilçam’ın Yabancı Yıldızı Eva Bender Kimdir - Eva Bender Son Hali

Yeşilçam’ın Yabancı Yıldızı Eva Bender Kimdir – Eva Bender Son Hali

Değerli Yeşilçamailesi okurları, bugün ki yazıda sizlere Kartal Tibet’in başrol oynadığı Tarkan film serisindeki güzel Yeşilçam yıldızı olarak tanınan Eva Bender hakkında bilgiler vereceğiz. Eva Bender Kimdir, Nerelidir? Oyuncunun son hali gibi bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Eva Bender Kimdir?

Eva Bender aslen İsveçlidir. 3 Ocak 1944 yılında İsveç’te doğmuştur. Asıl ismi Eva Abrahamson’dur. Türkiye’ye gelmeden önce İsveç’te spor öğretmeni yardımcılığı yapıyordu. Güzel bir fiziğe sahip olmasının sebebi sporla ilgilenmesidir. 16 yaşından 22 yaşına kadar İsveç’te bu işi yaparak geçinmiştir. 

Eva Bender Kimdir_

Türkiye’ye Gelişi

22 Yaşında Türkiye’ye geldi. Sapsarı saçları ve masmavi gözleri ile herkesi etkisi altına alıyordu. Türkiye’de striptiz kulüplerinde sahneye çıktıktan sonra tüm hayatı değişti. Güzelliği ile ünlü bir yönetmen olan Halit Refiğ ondan etkilendi ve bir filminde rol almasını teklif etti. Yapıp yapamama tereddüdünde kalsa da “Kız Kolunda Ayna Var” filmi ile Yeşilçam sinemalarına giriş yaptı. 

İlk filmindeki rolü çok ufaktı ve kamera karşısında olmaktan pek hoşlanmadığını dile getirmişti. Fakat kendini beyaz perde de görme hoşuna gidince işe devam etme kararı aldı. Onu keşfeden Halit Refiğ ile olan ilişkisi oyuncu ve rejisör ilişkisinden biraz fazla ilerledi. İlişkilerini 6 Kasım 1968’de resmileştirdiler ve Eva Abrahamson artık Eva Refiğ olmuştu.

Eva Refiğ, sinemalar da yer almaya devam etti. Daha sonra ismi afişlerde Eva Bender olarak yazıldı. İnsanlar acaba ayrıldılar mı? Diye düşünmeye başlamıştı ki Halit Refiğ verdiği bir röportajda Türk tarihine atıf yaparak Demirbaş Şarl’ın Türklerin sınırında olan Bender şehrine sığınmasından dolayı Eva’nın soy ismini Bender diye değiştirdik demiştir. 

Eva Bender Kimdir_ 2

Yeşilçam’ın En Karanlık Döneminden Nasibini Aldı

1970 yılına geldiğimiz de Türk sinemasının en kötü dönemlerinden birisi olan erotik filmlerin patlaması yıldızı etkiledi. Avantür ve Erotik film türlerinde yer aldı. Tam da bu sırada 1972 yılında Halit Refiğ ile olan evliliği son buldu. Çapkınlar Şahı Donjuan 72 filminin ardından sinemadan uzak kaldı. 

Hakkında yazılan yalan haberlere göre 43 yaşında intihar ederek hayatını sonlandırdığı söylenmekteydi.  Herkes trenin önüne atlayarak intihar ettiğini düşünmekteydi fakat sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları yaşadığını kanıtlar niteliktedir. Türk sinemasından ve Türkiye’den uzaklaşmayı ve sade bir hayat yaşamayı tercih etmiştir. 

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir