Anasayfa / Yeşilçam Gezgini / Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmlerinden Petrol Kralları Nerede Çekildi?

Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmlerinden Petrol Kralları Nerede Çekildi?

Değerli Yeşilçamailesi bu yazımızda sizlere Yeşilçam’ın Unutulmaz Filmlerinden Petrol Kralları Nerede Çekildi? Başlıklı konumuz hakkında bilgiler vereceğiz…

Türk sineması filmlerinin çekildiği yerleri sizler için araştıran , Instagram takipçimiz “Yeşilçam Gezgini” lakabıyla Pelin Arslan bu hafta “Petrol kralları ” filminin çekildiği mekanları sizlerle paylaştı.

Petrol Kralları Filmi Nerede Çekildi?
Başrollerini Zeki Alasya, Metin akpınar, Ali Şen gibi değerli oyuncuların paylaştığı filmin yönetmenliğini Zeki Alasya üstlenmiştir. Filmin çekildiği mekan ise Beşiktaş ilçesine bağlı Arnavutköy. Yapım yılı 1978 olan filmimizin günümüze kadar sevilerek izlenmesinin nedeni kuşkusuz doğal ve içten karakterlerin başarılı bir şekilde canlandırılmasıdır.

Petrol Kralları Filminin Konusu Nedir?
İki yoksul genç iki kızı sever. Paraları olmadığı için evlenemezler. Kızlardan birinin babası ölür. Zor durumda kalan kız, babasından kalan evi satılığa çıkarır. Evi tam satacakken bahçesinden petrol fışkırır. Petrol bulunması gençlerin yaşantısını derinden etkiler ve değiştirir.

Yeşilçam Gezgini Pelin Arslan
Sizler için filmin çekildiği evi ve sokağı ziyaret eden gezginimizin notları…

Sokağa ilk adım attığımda halen yeşilçam havasını hissedebiliyorsunuz. Yıllar sonra aynı yerleri sizler için ziyaret edip fotoğraf çektirmek ise ayrı bir heyecan benim için .

Sizler için hazırladığımız bu yazımızı umarım beğenirsiniz..

OKUMALISIN  Türk sinemasının yakışıklı oyuncusu Tolga Savacı Ülkemizden ayrıldı!

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Sırrı Elitaş

Yeşilçam’ın Ağa Tiplemesi İle Sırrı Elitaş Kimdir?

Kıymetli Yeşilçamailesi, bu yazımızda vefatının 4. yılında ağa rolü ile hafızalara kazınan Sırrı Elitaş ’tan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir