Anasayfa / Yeşilçam Oyuncuları / Yeşilçam’ın Ünlü Oyuncusu Aynur Aydan Kimdir?
Aynur Aydan
Aynur Aydan

Yeşilçam’ın Ünlü Oyuncusu Aynur Aydan Kimdir?

Çok kıymetli Yeşilçamailesi severleri, bu yazımızda sizlere Yeşilçam’ın güzel oyuncularından biri olan Aynur Aydan ‘ın kim olduğuna dair bilgiler aktaracağız.

                Değerli oyuncumuz Aynur Aydan, 1 Ocak 1946 Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Daha 13 yaşında iken ünlü olmak amacıyla bir evlilik yaptı. 1960 ve 1970’li yılların ünlü dansçısı Kudret Şandra’dan dans dersleri öğrendi. Kendini bu dönemde çok geliştirdi. Ankara Atatürk Kız Enstitüsü’nü başarı ile bitirdi. 1966 yılına geldiğinde ilk kez kameralar karşısında boy gösterdi. İlk kez kameralar karşısına geçtiği film, senaristi ve yönetmenliğini Yavuz Figenli’nin üstlendiği bir dram türü olan İntikam Fırtınası’dır. Filmimizin konusu ise isminden de anlayacağınız üzere intikam alma çabası içinde olan bir gencin öyküsüdür.

Aynur Aydan
Aynur Aydan

Seksi Kadın Aynur Aydan

                100’ü aşkın filmde yardımcı rollerde oynamıştır. Güzelliği ile birlikte “seksi kadın” imajı ön plana çıkmış ve çeşitli rollerde yerini almıştır. Oyuncumuz 1979 yılında ise bir skandal haberin odak noktası olmuştur. Bülent Ecevit hükümetinin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş ile ilişkisi ortaya çıkınca, bakanın istifasına kadar giden bir skandalın kahramanı haline geldi. 1984 yılında ise sinema bir süre ara veren sanatçı, 1999 yılında yine mesleğini bırakmasından sonra bir dönem Tarabya Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürüttü. 2008 yılında Kırmızı Işık dizisi ile birlikte yeniden ekranlarda gözüktü.

                Değerli oyuncumuzun başı pekte beladan kurtulmuyor hayatı boyunca. Yakın zamanda Alaçatı’da taş ev satın alan Aynur Aydan 5 Eylül tarihinde yaşadığı hırsızlık olayının ardından on gün içinde iki kez soyulunca büyük sıkıntı çekti. Fakat evine herhangi bir zorlama olmadan para ve pasaportunun çalınması yine akıllarda soru işareti bıraktı. Değerli oyuncumuza bu vesile ile geçmiş olsun diler, sağlıklı bir ömür temenni ederiz. Ayrıca ünlü oyuncumuzun yer aldığı projeleri istifadelerinize sunuyoruz.

OKUMALISIN  YEŞİLÇAM'IN KARİZMA ADAMI EKREM BORA
Aynur Aydan
Aynur Aydan

 

Kırmızı Işık – Laz Kadın – TV Dizisi – 2008 Yapımı

Babam Geri Döndü – Kâhtalının Karısı Elga – TV Filmi – 2005 Yapımı

Sınır – Sinema Filmi – 1999 Yapımı

Çok Özel İlişkiler – Meltem – TV Filmi – 1993 Yapımı

Aşk ve Aşk – Bahar – Video – 1993

Düşman – Marlen – Sinema Filmi – 1973 Yapımı

Ölümüne Yaklaşma – Sinema Filmi – 1972 Yapımı

Vukuat Var – Sinema Filmi – 1972 Yapımı

Murat İle Nazlı – Nermin – Sinema Filmi – 1972 Yapımı

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Ünlü Oyuncu Füsun Demirel Kimdir?

Değerli Yeşilçamailesi takipçileri, bu yazımızda sizlere aldığı ödülleri hiç de azımsanmayacak olan bir ünlü oyuncumuzdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir