Yeşilçam’ın Şuh Oyuncuları Kimler

Yeşilçam’ın Şuh Oyuncuları Kimler?

Yeşilçam denilince akıllara hem doyasıya güldüren hem de hıçkıra hıçkıra ağlatan filimler aklımıza gelir. İyiliğin her zaman kazandığı, sevenlerin en sonunda kavuştuğu bu filmlerde bir de şuhluğuyla bilinen oyuncular da vardır. Aşağıda sizin için hazırladığımız Yeşilçam’ın şuh oyuncuları listesini bulabilirsiniz.

Suzan Avcı

1937 yılında Bursa’da doğan aktris, babasının vefatından sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Bir tekstil fabrikasında iş bulmasıyla çalışma hayatına atılmış olan Suzan Avcı, 13 yaşında güzelliği ve yeteneği ile bir derginin düzenlediği yarışmada başarılı olmuştur. Ancak annesinin oyuncu olmasını istememesi üzerine kariyerine başlaması biraz daha vakit almıştır. Doğuştan oyuncu olarak doğan aktris kaderinden kaçamamış ve kendisini yine sinema endüstrisinde bulmuştur. Özellikle 1960’lı yıllarda parlayan ışığı ile Yeşilçam’ın şuh oyuncuları arasındaki yerini almıştır.

Diclehan Baban

Hem şarkıcı hem de oyuncu olan Diclehan Baban 1934 yılında İstanbul’da doğmuştur. Şehir konservatuarında Müzik eğitimi alarak başarılı bir şekilde mezun olan oyuncu, 1950’lilerde İstanbul Radyosu’nda şarkı söyleyerek sanat dünyasına ilk adımı atmıştır. Ardından 1959 senesinde yönetmenliğini Metin Erksan’ın yaptığı Şöför Nebahat ile sinema dünyasının da en çok aranan yüzlerinden birisi olmuştur. Hem sesi hem de güzelliği ile bilinen oyuncu 1978’de kanserden vefat edene kadar pek çok farklı filmde seyircilerle buluşmuştur.

Birsen Ayda

Gerçek adı Birsen Savur olan aktris, 1940 yılında Ankara’da doğmuştur. Sinema dünyasına 1956 yılında çekilen Sevda Sahilleri filmiyle adım attı. Yeşilçam’ın şuh oyuncuları arasına girmesinin en büyük sebebi ise Kartal Tibet’in oynadığı Tarkan filmlerinde Bizans İmparatorunun eşini canlandırdığı rolleri olmuştur. Birsen ayda sinema oyunculuğunun yanı sıra dansözlük de yapıyorken evliliğinin ardından sahnelerden temelli olarak çekilmiştir.

Feri Cansel

Gerçek adı Feriha Cansel olan aktris, 1944 yılında Lefkoşa’da doğmuştur. Küçük yaşta kendinden büyük bir Britanya vatandaşı ile ailesi tarafından evlendirilmiştir. Bu evlilikten bir çocuğu olmuş ancak ilerleyen yıllarda eşinden boşanmıştır. Türkiye’de kalmak istediği için bir apartman görevlisi ile formalite bir evlilik yapmış ve bu süreçte setlerde figüran olarak çalışmaya başlamıştır. Giderek ünlenmesi ile oynadığı roller de büyümüş ve Yeşilçam’ın şuh oyuncularının arasında yerini almıştır.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Uzun seneler boyunca hayatımızın bir parçası olan Yeşilçam oyuncuları hepimizin hayatına dokunmuş kişiler olmaktadır. Onlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir