Yeşilçam’ın küçük starları

Yeşilçam’ın Küçük Starları Sizlerle

Yeşilçam’ın küçük oyuncuları denince herkesin aklında canlanan isimler bellidir. Yeşilçam filmlerden hatırlamanız gerekir ki o starlar bizim kah yüzümüzü güldüren ve kah ağlatan, eğlendiren ve içimizi coşkuyla dolduran minik starlardır. Herkesin filmlerde ki adıyla hatırladığı Yeşilçam’ın küçük starları da bizler gibi büyüdü ve koca birer insan oldular. Peki bakalım hafızalarda yer edinen Yeşilçam’ın küçük starları kimlermiş?

 Zeynep Değirmencioğlu

 

Zeynep Değirmencioğlu

Yeşilçam’ın küçük starları denince hafızalara kazınmış ilk isim olan ve Ayşecik lakabıyla tanınan Zeynep Değirmencioğlu, ünlü senarist Hamdi Değirmencioğlu’nun öz kızıdır. İlk filmi olan 1956 tarihli Papatya filmi ile istediği ünü kazanamayan minik star Ayşecik serisi ile yükseldi ve Yeşilçam’ın efsaneleri arasına girmeyi başardı.

 Ömer Dönmez

 

Ömer Dönmez

Namı diğer Ömercik, Ediz Hun ve Filiz Akın ile başrollerini paylaştığı ve üstün performans sergilediği film ile Yeşilçam’ın küçük starları arasına girmeyi başardı. Aynı zamanda dönemin yine önemli çocuk yıldızı olan Ayşecik’in bizzat kuzeni olan Ömercik, kuzeni ile başrollerini paylaştığı Ayşecik’le Ömercik filmi sayesinde kariyerinin zirvesini yaşadı ve ününe ün kattı.

Gülşah Alkoçlar Yeşilçam’ın küçük starları

 

Gülşah Alkoçlar

Bir diğer Yeşilçam’ın küçük starları arasında yer alan Gülşah Alkoçlar, sanat dünyasına doğduğu andan itibaren adım atmış ve kendisinden beklenen kariyerden devam etmiş dönemin çocuk starlarından biridir. Hülya Koçyiğit’in öz kızı olan Gülşah Alkoçlar, Kemal Sunal ile başrollerini paylaştığı İbo İle Güllüşah adlı filmde beklenen çıkışı yakalamıştır.

Yeşilçam’ın küçük starı İlker İnanoğlu

 

İlker İnanoğlu

Cüneyt Arkın ile başrollerini paylaştığı Karadağlar filmi ile ünü yakalayan Yeşilçam’ın küçük starı İlker İnanoğlu, Yumurcak lakabı ve gözyaşları ile içimizi yakan sahneleri canlandırmasıyla da hatırlanır. Hala oyunculuk mesleğine devam eden İlker İnanoğlu, şu an ünlü yapım Arka Sokaklar dizisinde Baş komiser Engin rolünü canlandırmaktadır.

Yeşilçam’ın küçük starlarından Kahraman Kıral

 

Kahraman Kıral

Tarık Akan ve Halit Akçatepe ile başrollerini paylaştığı Canım Kardeşim filmi ile Türk izleyicisinin kalbine taht kurmayı başaran Yeşilçam’ın küçük starlarından Kahraman Kıral, hafızalara bu film ile kazınmış olsa da 1972 ve 1976 yıllarında toplam 14 filmde rol almıştır. Ünü yakaladığı Canım Kardeşim filmi Yeşilçam’ın efsane filmleri arasında kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir