Yeşilçam’ın En İddialı Jönleri

Yeşilçam’ın En İddialı Jönleri

Yeşilçam’ın en iddialı jönleri, günümüzde tüm sanatçılardan ayrı bir yerde tutulmaktadır. Herkesin Yeşilçam filmlerinden unutamadığı replikler vardır. Nayır, nolamazdan; zengin kız fakir oğlan durumlarına kadar herkes aşinadır, bilir. Elbette bu repliklere ses olan jönler daha da kıymetli olmuştur. Onların jestleri ve mimikleriyle birçok sahne hafızalara kazınmıştır. Ancak aralarında öyle jönler var ki isimlerini altın harflerle sanat dünyasına yazdırmışlardır.

Damat Ferit ile Başlayan Bir Hikaye

Damat Ferit olarak tanıyıp sevdiğimiz Tarık Akan bir dönemin sevgilisiydi. Bol paça pantolunu, uzun ama nizami taranmış saçlarıyla adeta stil dersi vermiştir. Sanatçılığı ise yakışıklılığı kadar konuşulmuştur. Her sahnede o duyguyu bizlere geçirmesi en olağan durumlardandır. Rollerini yaşayarak oynayan Tarık Akan, Yeşilçam’da sayısız başrol oynamış, en derin aşk hikayeleri ile pek çok kişiyi ekrana kilitlemiştir.

En Sert İsimlerden Biri Kadir İnanır

Yeşilçam’ın en iddialı jönleri içinde en haşin olanlardan biri Kadir İnanır’dır. Selvi Boylum Al Yazmalı filminde Asya’sına hasret dolu bakmasıyla akıllara kazınmıştır. Ciddi ve sert kurallarıyla bilinen İnanır filmlerin delikanlı ağabeyi, sevgi dolu babasıdır. Kadın aktörlerin hepsini rolleriyle göğüsleyen İnanır tok oyunculuğuyla herkesin beğenisini kazanmaktadır. Sadece mert, delikanlı rollerinde değil ipe sapa gelmez İlyas rolüyle de oldukça başarılı olmuştur. O kadar ki o filmi izleyen kim varsa İlyas’ı hiç sevmedi. Bu da ne kadar iyi bir oyunculuğun olduğunun kanıtıdır.

En Unutulmayanlardan Biri Olan Kemal Sunal

Yeşilçam’ın en iddialı jönleri arasında öyle bir isim var ki yediden yetmiş yediye herkes tanıyor ve çok seviyor. Kim diye soracak olursanız İnek Şaban dememiz yeterli olacaktır. Oynadığı sayısız film ve onlarca karakter ile Kemal Sunal sinema camiasının belki de en tanınır yüzü olabilmiştir Sayesinde herkes güldü, derdi kederi unuttu. Kimi kocasını buldu oynadığı rollerde kimi öğrencilik yıllarını… Herkesin yüreğine dokunan Kemal Sunal ölümden sonra bile unutulmadı. Her filmi her dönem defalarca seyredildi. Hep güldüren bu değerli sanatçı Yeşilçam’ın tüm sanatlarını şüphesiz en üst perde de icra etmiştir.Yorum kısmına sizlerde düşüncelerinizi bırakabilirsiniz.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Uzun seneler boyunca hayatımızın bir parçası olan Yeşilçam oyuncuları hepimizin hayatına dokunmuş kişiler olmaktadır. Onlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir