Mine Mutlu
Mine Mutlu

Yeşilçam’ın Bahtsız Kraliçe’si Mine Mutlu Kimdir?

Kıymetli Yeşilçamailesi, sizlere bu yazımızda bahtsızlıkların bir türlü pençesinden kurtulamayan bir Yeşilçam oyuncusunu anlatacağız. Bahtsız kraliçe olarak tarihe geçen Mine Mutlu kimdir sorusunun yanıtını hep birlikte arayalım. Bu arada sitemizde bulunan Yeşilçam Tesleri’ni çözebilir, bizlere geri bildirimde bulunabilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet edebilmemiz için bize yardımcı olabilirsiniz.

                Bahtsız diyoruz çünkü Mine Mutlu 42 yaşında, 18 Eylül 1990 tarihinde İstanbul’da akciğer kanseri rahatsızlığı nedeni ile vefat etti. Daha nice rollerde yerini alacaktı oysaki ünlü oyuncu. Sadece filmlerde boy göstermemiştir, oyunculuğunun yanında güzel sesiyle de etkilemiştir tıpkı güzelliği gibi.

Mine-Mutlu
Mine Mutlu

Kraliçe Mine Mutlu

Mine Mutlu art arda çevirdiği filmler ile izleyicilerin kalbinde yerini almıştır. 28 Kasım 1948 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Mine Mutlu güzelliği ile gözleri adeta kamaştırmaktadır. Asıl adı Emine Özatmaca olan ünlü oyuncunun annesinin adı ise Halide Acet’dir. Seneler 1966’yı gösterdiğinde kendindeki güzelliği ispatlamak için bir güzellik yarışmasında “Türkiye Güzeli” seçilir. İşte tam da bundan sonra hayatı o bildiğimiz gibi şekil almaya başlar. Reklamlar, filmler, diziler derken ismi iyice piyasada yayılır ünlü oyuncunun. Filmleri seçer ünlü oyuncu. İlk başlarda yardımcı oyuncu olarak roller oynasa da daha sonra aranan başrol oyuncusu olamaya başlar. 1973 yılına kadar komedi filmlerinde Ayhan Işık, Sadri Alışık, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Ahmet Mekin gibi kariyeri filmler ile dolu olan oyuncularla birlikte başroller paylaşmıştır.

Mine Mutlu
Mine Mutlu

Mine Mutlu’nun Sinema Hayatı

1969 yılında Yaşar Kemal’in eserlerinden olan ve Erdoğan Tünaş’ın yazdığı “Ala Geyik” filminde Cüneyt Arkın ile başrolleri paylaşmıştır. 1970 yılı itibari ile başlayan ve dönemi kasıp kavuran erotik komedi filmleri furyasında 1974 ve 1975 senelerinde birçok projede yerini aldı. Daha sonra sinemayı bırakarak şarkıcılık yapma kararı alan ünlü oyuncu burada umduğunu bulamayınca tekrar sahnelere adımını attı. 1980 yılında yönetmenliğini Osman Seden ve Melih Gülgen’in üstlendiği “Beddua” filminde Bülent Ersoy ile başrolde oynadı. Mine Mutlu’nun en son filmi ise “İntibah” olmuştur. Selçuk Özer ve Hülya Avşar ile birlikte oynadığı film 1982’de ki son filmi olmuştur. Bu vesile ile güzel oyuncumuz Mine Mutlu’ya Allah’tan rahmet diliyoruz. Mine Mutlu’nun içinde bulunduğu projelerden bir kaçını istifadelerinize sunmaktan onur duyarız.

1982 – İntibah (Mahpeyker)(TV Dizisi)
1980 – Beddua (Perihan) (Sinema Filmi)
1976 – Dolandırıcı Aşıklar (Mine) (Sinema Filmi)
1975 – Çukulata Sevgilim (Mine) (Sinema Filmi)
1975 – Çilli Yavrum Çilli (Mine) (Sinema Filmi)
1975 – Tatlı Tatlı (Mine Mutlu) (Sinema Filmi)
1975 – Tatlı Sert (Tatlı Sert) (Sinema Filmi)
1975 – Kokla Beni Melahat (Melahat) (Sinema Filmi)
1975 – Kadınım (Mehtap/Zeynep) (Sinema Filmi)
1975 – Kadınım (Sinema Filmi)
1974 – Televizyon Niyazi (Nesrin) (Sinema Filmi)
1974 – Talihsiz Yavrum (Süheyla) (Sinema Filmi)
1974 – Olmaz Böyle Şey (Mine) (Sinema Filmi)
1974 – Köyden İndim Şehire (Ali Rıza nın Baldızı) (Sinema Filmi)
1971 – Binbir Gece Masalları (Sinema Filmi)
1971 – Ateş Ve Barut (Fatoş) (Sinema Filmi)
1971 – Altın Mı Aşk Mı (Sinema Filmi)
1970 – İntikam Meleği (Funda) (Sinema Filmi)
1970 – Zindandan Gelen Mektup (Zeynep) (Sinema Filmi)
1970 – Her Günaha Bir Kurşun (Sinema Filmi)

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir