Yeşilçam’a Damgasını Vurmuş Çocuk Oyuncular

Yeşilçam’a Damgasını Vurmuş Çocuk Oyuncular

Yeşilçam’a damgasını vurmuş çocuk oyuncular, birçok filmi daha duygusal ve izlenebilir bir hale getirmiştir. Özellikle duygu yoğunluğunun çok olduğu sahnelerin vazgeçilmezi çocuk oyunculardır. Yeşilçam’ın üstadları bunun farkında olduklarından çocuk oyuncalara çokça emek harcamıştır. Ağlatınca tam ağlatan güldürünce kahkahalara boğan oyuncuların hepsini aslında yakınen çok iyi tanıyorsunuz. Yazımızda sizin için en bilinen çocuk oyuncuları derledik.

Ayşecik ile Kah Güldük Kah Ağladık

Ayşecik karakteriyle bilinen Zeynep Değirmencioğlu ev hayatını seçen oyunculardan biri olmuştur. Sert yüz hatları, keskin kavisli kaşları ile herkes onu abla rolüyle tanıdı. Zaten sahnelerin bu kadar etkileyici olmasının sebebi de oydu. Sorumluluğu haddinden fazla olan çocuklara kim dayanabilir ki? Herkesin gıpta ve acıyarak baktığı Ayşecik günümüzde halen sevilen bir konumda bulunmaktadır. Yeşilçam’a Damgasını Vuran çocuk oyuncular içinde yer alan Ayşecik sinema kariyerini sonlandırmıştır.

Ömercik ile Aile Olmanın Önemini Kavradık

Ömercik rolüyle tanıdığımız ve Ayşeciğin kardeşi olan Ömer Dönmez şimdilerde mütevazı bir hayata sahip. O dönem için haylaz, ele avuca gelmez olan Ömercik kimi zaman da sakin ve makul bir çocuk olmuştur. Ana baba sevgisiyle imtihan olduğu filmleri olan Ömerciğin kurtarıcısı her zaman ablası olan Ayşecik olmuştur. Afacan karakteriyle bildiğimiz Menderes Utku ise rolünün hakkını tam olarak verdi. Mahallenin yakışıklı ama fırlama çocuğu olan Afacan her sorunun üstesinden gelmesi ile biliniyor. Yeşilçam’a Damgasını Vuran çocuk oyuncular içinde Ömercik aile temasına en çok vurgu yapan isimlerden olmuştur.

Sezercik Herkesin Evladı Oldu

En duygusal filmlerin aranan çocuk yüzü elbette Sezercik olmuştur. Yeşilçam’a Damgasını Vuran çocuk oyuncular içinde bizleri en çok ağlatan isim olan Sezer İnanoğlu’nun etkileyici sahneleri ile hala unutulmamıştır. Birçok annenin çocuk sevgisini zirvelere taşıyan Sezercik özellikle yeşil fasulye sahnesiyle herkesi gülümsetti.

Yeşilçam’ın Güzeller Güzeli Gülşah’ı

Hülya Koçyiğit’in güzeller güzeli kızı Gülşah Alkoçlar’da bir dönemin çocuk oyuncularındandı. Zeki, fırlama ve bilmiş halleriyle herkesi kendine hayran bırakan Gülşah’tan herkes bir şey öğrendi. Baba sevgisi, yardımlaşma ve iyimserlik konusunda örnek bir duruş sergileyen Gülşah, sevimliliği ile her birimizin kalbini çalmayı başarmıştır.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Uzun seneler boyunca hayatımızın bir parçası olan Yeşilçam oyuncuları hepimizin hayatına dokunmuş kişiler olmaktadır. Onlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir