Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek Meslekleri

Uzun seneler boyunca hayatımızın bir parçası olan Yeşilçam oyuncuları hepimizin hayatına dokunmuş kişiler olmaktadır. Onlar bizim hayatımıza oyuncu olarak girmiş olsalar da aldıkları eğitim ve yaptıkları asıl meslekleri farklıdır. Yeşilçam oyuncularının gerçek meslekleri ise yazının devamında bulunmaktadır.

Ayhan Işık

İzmir de dünyaya gelen Ayhan Işık oyunculuk kariyerinden önce İstanbul Üniversitesinde eğitim görmüştür. Aldığı eğitim ise Güzel Sanatlar Fakültesinde ressam ve çizer olarak diplomasını almıştır. Hepimiz Ayhan Işık olarak tanımamıza rağmen gerçek soyadı Işıyan olmaktadır. Oyunculuk kariyerine başlaması sonucunda gerçek soyadının Ermeni soyadlarına benzemesinden dolayı tepki alması ile Işık olarak değiştirmiştir. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce iste gazetelerde ve dergilerde çizerlik yaparak hayatını sürdürmüştür.

Sadri Alışık

İstanbul da hayata gözlerini açan Sadri Alışık çok samimi dostu olan Ayhan Işık gibi İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olmuştur. Ressamlık ise ünlü olan hayatı başlamadan önce yaptığı gerçek mesleği olmuştur. Bunun yanı sıra Yeşilçam oyuncularının gerçek meslekleri arasında ise şarkıcılık ve stand-up gösterileri de bulunmaktadır.

Hulusi Kentmen

Yeşilçam oyuncularının gerçek meslekleri arasında belki de en çok merak edilen kişiler arasında Hulusi Kentmen bulunmaktadır. 1912 senesinde Bulgaristan da dünyaya gelen Kentmen, Deniz Astsubay Okulundan mezun olmuştur. Asker olarak hayatını kazanmış ve beyaz perdeye girdikten sonra bile bu işini bırakmamıştır. Yeşilçam filmlerinin huysuz baba rolü ile de seyircilerin kalplerini kazanmıştır.

Tarık Akan

Gerçek ismi Tarık Tahsin Üregil olan Tarık Akan, günümüzün Marmara Üniversitesinde eğitim görmüştür. Eğitimi ise gazetecilik üzerine alarak 1976 yılında mezun olmuştur. Beyaz perdeye atılarak herkes tarafından bilinen bir Yeşilçam yıldızı olmasını ise 1970 senesinde düzenlenen Sinema Artist Yarışmasında birinci olmasıyla olmuştur. Gazetecilik işinin yanı sıra ise öğrencilik yıllarında iyi bir yüzücü olmasından dolayı cankurtaranlık işi ile de ilgilenmiştir.

Cüneyt Arkın

Cüneyt Arkın Eskişehir doğumlu bir Yeşilçam yıldızıdır. Gerçek adı ise Fahrettin Cüreklibatur olmaktadır. Soyu ise Nogay Türklerine uzanmaktadır. Yeşilçam filmlerinde Battalgazi ve Kara Murat gibi karakterler ile akıllarımıza kazınmasına rağmen Cüneyt Arkın’ın gerçek mesleği doktorluk olmaktadır.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir