Yeşilçam Oyuncularının Gerçek İsimleri

Yeşilçam Oyuncularının Gerçek İsimleri

Yeşilçam oyuncuları televizyonun ve sinemanın artması ile büyükten küçüğe herkesin evlerini ziyaret etmiş ve herkesin kalbine dokunmuş binlerce karakter ve kişilerden oluşmaktadır. Bu yüzden de oyunculuk yapan birçok kişinin meslekleri, adları, yaşam tarzları beyaz perdeye atıldıktan sonra değişmeye başlamıştır. Bizler ise sizler için Yeşilçam oyuncularının gerçek isimleri yazımızda derledik.

Şener Şen

Şener Şen beyaz perdeye atıldıktan sonra birçok kişinin hayatına gülen yüzü ve filmlerde birileri ile laf dalaşına giren bir karakter olarak tanınmış ve sevilmiştir. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Muş da sınıf öğretmenliği yapmış ve birçok çocuğa okuma yazma öğretmiştir. Yeşilçam oyuncuları arasında en çok bilinen ve en çok sevilenler arasındaki Şener Şenin gerçek adı ise Ali Haydar Şen olmaktadır.

Cüneyt Arkın

Cüneyt Arkın Beyaz perdede Battalgazi ve Kara Murat gibi tarihte önemli yerlere sahip olan kişileri canlandırarak tanınmıştır. Çekilen aksiyon sahnelerindeki oyunculuğu ile de birçok kişinin kalbinde yer edinmiştir. Eskişehir doğumlu ve gerçek bir Nogay Türkü olan Cüneyt Arkın da beyaz perdeye atıldıktan sonra ismini değiştiren Yeşilçam oyuncularından biridir. Yeşilçam oyuncularının gerçek isimleri ile merak edilen Cüneyt Arkının ismi İse Fahrettin Cüreklibatur olmaktadır.

Nuri Alço

Bulgaristan doğumlu olan ve Yeşilçam’ın efsane oyuncularından biri olan Nuri Alço da beyaz perdeye atıldıktan sonra ismini değiştiren ünlüler arasında yerini almaktadır. Gerçek ismi Nureddin İbrahimov olarak geçmektedir. Beyaz perdeye atılmadan önce ise ilaç mümessilliği işi ile uğraşarak hayatını kazanmıştır.

Ferdi Tayfur

Hem oyunculuğu hem de sesinin güzelliği ile Yeşilçam karakterleri içerisinde olan Ferdi Tayfur da ismini değiştiren oyuncular arasında yerini almıştır. Yeşilçam oyuncularının gerçek isimleri arasında en çok merak edilenler arasındaki Ferdi Tayfur’un gerçek adı ise Turan Baytur olmaktadır. Beyaz Perdeye atılmadan önce ise Traktör şoförlüğü yaparak geçimini sağlamıştır.

Ayhan Işık

İzmir doğumlu olan Ayhan Işık Yeşilçam oyunculuğuna başlamadan önce dergilerde çizerlik ve Kırık şişe kontrollüğü yaparak hayatını sürdürmüştür. Beyaz perdeye atıldıktan sonra ise gerçek soyadı olan “Işıyan” dan dolayı Ermeni olduğu düşünülmüştür. Bu yüzden de Işık olarak soy ismi değiştirilmiştir.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir