Yeşilçam Oyuncuları Hakkında Bilinmeyenler

Yeşilçam Oyuncuları Hakkında Bilinmeyenler

Yeşilçam oyuncuları hakkında bilinmeyenler, pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer alır. Yeşilçam film tarihinin en etkin dönemlerinden biri olup, hemen her konuda farkındalık sağlayan filmleri içerisinde barındırmaktadır. 1960’lı yıllarda başlayan bu dönem dram, aksiyon ve komedi tarzındaki film içeriği ile hepimizi sarıp sarmalamıştır. Film şirketlerinin bulunduğu sokaktan adını alan Yeşilçam sinemasında hatrı sayılır çok sayıda ünlü ismin yer aldığı bilinen bir gerçektir. Dolayısı ile bu ünlüler hakkında bilinmeyen pek çok bilgi içeriği de bulunmaktadır.

Yeşilçam’ın Oyuncuları Hakkında Bilinmeyenler!

Yeşilçam oyuncuları hakkında bilinmeyenler, oldukça fazladır. Yeşilçam sinemasında 60’yı aşkın aktör ve aktris bulunmaktadır. O dönemde magazinsel pek çok olay televizyonda nadiren yer bulmaktaydı. Bu nedenle Yeşilçam sinemasında pek çok şey gizli kalmıştır. Bunlar arasında şu bilgiler yer almaktadır ;

  • Köyden İndim Şehre ve Salak Milyoner filmlerinde Himmet Ağa’nın eşini canlandıran Oya Alasya’nın o dönemde Zeki Alasya‘nın da eşi olduğu bilinmektedir.
  • Cüneyt Arkın, 1972 senesinde organize edilen 4. Adana Altın Koza Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldüğünü biliyor muydunuz? Cüneyt Arkın ise verilen bu ödüle karşı çıkarak  “O ödül Yılmaz’ın hakkı” diyerek ödülden vazgeçmiştir.
  • Yeşilçam’ın sevilen filmlerinden biri olan Çöpçüler Kralı’nda tüp kuyruğu sahnesini hatırlamayan yoktur. Bu kuyruğu düzenleyen kişi ise, geçtiğimiz yıllarda sevilen dizi haline gelmiş olan “Çocuklar Duymasın” ismindeki dizinin Müsteşar Kemal’i Ferdi Akarnur’dur.
  • Türk sinemasına büyük emek veren senarist Sefa Önal 400’ü aşkın senaryosu ile adını Guiness Rekorlar Kitabı’na yazdırmıştır.

Yeşilçam Filmi Kadın Oyuncularının Bilinmeyen Özellikleri

Yeşilçam filmlerinde aktrisler güzelliği ile adeta seyirciyi büyülemektedir. Bunun yanında başarılı oyunculukları, filmi yaşamaları da hemen herkesten tam not almıştır. Kadın Yeşilçam oyuncuları hakkında bilinmeyenler ise şu şekildedir;

  • Sultan lakaplı Yeşilçam’ın efsane ismi rkan Şoray, oynayacağı filmdeki senaryoyu beğenmediği takdirde yeniden yazdırıp öyle rol alacağını belirtmiş, ancak senaryoyu çok beğenmiştir.
  • Hülya Koçyiğit hayatı boyunca en sık kullandığı kelime “Her şeyin hayırlısı.” olmuştur. Bu nedenle setlerde onun hakkında Her şeyin hayırlısı diye bahsedilmiştir.
  • “Kolejli kız” olarak bilinen Yeşilçam’ın güzel oyuncusu Filiz Akın, 120’yi aşkın sinema filminde başrol almıştır. Bu bir aktris için rekor sayı olarak tarihe geçmiştir.
  • Gülşen Bubikoğlu Yeşilçam dünyasına Türker İnanoğlu’nun “Bitirim kardeşler sosyetede” filmindeki başarılı oyunculuğu ile giriş yapmıştır.
  • Emel Sayın, Tarık Akan’ın vefatından sonra Tarık Akan ile 4 sene çok güzel bir aşk yaşadığını dile getirmiştir.
  • Maddi sıkıntılar içinde büyüyen Fatma Girik’in çocukken kurduğu en büyük hayali mavi bir elbisesinin olmasıymış.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir