Yeşilçam Gezgini Pelin Bu Hafta Neredeydi ?

Türk sineması ve Yeşilçam filmlerinin çekildiği mekanları sizler için araştıran , Instagram takipçimiz “Yeşilçam Gezgini” lakabıyla Pelin Arslan bu hafta “Salak Milyoner” filminin çekildiği bir mekanı sizlerle paylaştı.

Salak Milyoner Filmi Nerede Çekildi?

Başrollerini Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Halit Akçatepe gibi değerli oyuncuların paylaştığı filmin yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlenmiştir.
Yapım yılı 1974 olan filmimizin günümüze kadar sevilerek izlenmesinin nedeni kuşkusuz doğal ve içten karakterlerin başarılı bir şekilde canlandırılmasıdır.Daha sonra filmin devamı niteliğinde çekilen “Köyden İndim Şehire” isimli filmde izleyiciler tarafından çok sevilmişti.

Salak Milyoner Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Salak Milyoner

Kayserili Behçet karakterini Ali Şen, Oğulları Saffet-Kemal Sunal,Hayret-Metin Akpınar, Himmet-Zeki Alasya,Gayret-Halit Akçatepe canlandırmıştır. Mehmet Çavuş tiplemesini Münir Özkul, Mesude karakterini ise Adile Naşit canlandırmıştır.

Salak Milyoner Filminin Konusu Nedir?

Köyden, İstanbul’a hazine bulmak için gelen dört kardeşin şehirdeki hikayeleri anlatılmaktadır. Ölüm yatağındaki Behçet köydeki oğullarına İstanbul’a gidip askerlik arkadaşı olan Mehmet Çavuşu bulmalarını söyler. Mehmet Çavuş’ta onlara ait bir hazine haritası vardır.

Eşlerini de alıp birbirlerinden gizli İstanbul’un yolunu tutarlar . Lakin Tren istasyonunda dördünüde yolları kesişir ve dört kardeş birlikte hazine aramaya İstanbul’un yolunu tutarlar.Komik ve keyifli filmimizde tam burada başlar .

Yeşilçam Gezgini Pelin Aslan

 

Salak Milyoner Filmimizden Bir Kare

Sizler için filmimizin en telaşlı bölümünün çekildiği yeri ziyaret ettim.Caddeye ilk adım attığımda halen yeşilçam havasını hissedebiliyorsunuz. Yıllar sonra aynı yerleri sizler için ziyaret edip ,resimlemek ise ayrı bir heyecan benim için .

Filmde haritanın uçtuğu ve dört kardeşin peşlerinden koştuğu anı hepimiz hatırlıyoruz.Kolay değil aracın lastiğine yapışan bir altın haritası :)))

İşte bu yer İstanbul’un Beşiktaş semtinin Şairler parkı etrafı…Sizler için hazırladığımız bu yazımızı umarım beğenirsiniz..

Bir sonraki filmde görüşmek üzere …

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir