Yeşilçam mekanları gezgini
Yeşilçam Gezgini Pelin Arslan

YEŞİLÇAM GEZGİNİ PELİN BU HAFTA NEREDEYDİ ?

Türk sineması ve Yeşilçam filmlerinin çekildiği mekanları sizler için araştıran , Instagram takipçimiz “Yeşilçam Gezgini” lakabıyla Pelin Arslan bu hafta “Korkusuz Korkak” filminin çekildiği  mekanlarıı sizlerle paylaştı.

Korkusuz Korkak Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Mülayim Sert-Kemal Sunal, Bedia-Remziye Fırtına, Müdür-Zafer Önen-Kerim-Hikmet Taşdemir, Ayı Abbas- Turgut Özatay, Melek-Belkıs Dilligil, Esin-Aynur Akkum,Nuri amca tiplemesini de Zeki Alpan canlandırmıştır.

Korkusuz Korkak Filmi Nerede Çekildi?

Başrollerini Kemal Sunal, Hikmet Taşdemir, Remziye Fırtına gibi değerli oyuncuların paylaştığı filmin yönetmenliğini Natuk Baytan üstlenmiştir.
Yapım yılı 1979 olan filmimizin günümüze kadar sevilerek izlenmesinin nedeni kuşkusuz doğal ve içten karakterlerin başarılı bir şekilde canlandırılmasıdır.

Korkusuz Korkak Filminin Konusu Nedir?

 Mülayim (Kemal Sunal),Bir şirkette çalışmaktadır. Hastaneye gittiğinde doktor raporuyla 6 ay sonra öleceği haberini alır. Aslında raporlar karışmış. Hasta olan o değil başkasıdır. Nasıl olsa öleceğim diye her istediğini yapan Mülayim, aslında ölmeyecek hatta  40 yıl daha yaşayacaktır.
Yeşilçam mekanları gezgini
Pelin Arslan

Yeşilçam Gezgini Pelin Arslan

Sizler için filmin çekildiği evi ve sokağı ziyaret eden gezginimizin notları…
Sokağa ilk adım attığımda halen yeşilçam havasını hissedebiliyorsunuz. Yıllar sonra aynı yerleri sizler için ziyaret edip fotoğraf çektirmek ise ayrı bir heyecan benim için .
Film de Mülayimin “bu herifi de hiç sevmem” dediği sahneyi hepimiz biliriz. İşte bu yer  tarihi dokularınu hala koruyan Beykozdaki  Anadolu Hisarı. Sizler için hazırladığımız bu yazımızı umarım beğenirsiniz..
Bir sonraki filmde görüşmek üzere …

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir