Anasayfa / Yeşilçam Film ve Dizileri / Yabancı Televizyon Dizisi Charlie’nin Melekleri

Yabancı Televizyon Dizisi Charlie’nin Melekleri

Değerli Yeşilçamailesi,bu yazımızda Charlie’nin Melekleri dizisi hakkında bilgiler vereceğiz. Charlie’nin Melekleri dizisinin konusu ve müthiş kadrosu sizlerle…

Charlie’nin Melekleri,dizinin gerçek ismi Charlie’s Angels.1976-1981 seneleri arası 5 sezon ve 110 bölümden çekilen suç drama tarzı bir Amerikan yapımı… Dizi ilk olarak Amerika’nın en çok izlenme özelliği taşıyan ABC kanalında yayınlandı.Dizinin yapımını Ivan Goff ve Ben Roberts üstlenirken yönetmenliğini ise Richard Lang,Allen Baron ve Dennis Donnelly üstlenmektedir. Sabrina Duncan,Kelly Garrett ve Jill Munroe dizideki üç gerçek ajan melektir.Melekleri yönlendiren birde Charlie vardır. Dizinin isminden anlaşılacağı gibi Charlie’nin Melekleri.. Dizi bu ekibin maceralarını anlatmaktadır. Ülkemizde ilk kez tek kanallı TRT zamanında 16 Ekim 1977 tarihinde izleyicilerle buluştu. Daha sonra 2005/2006 senelerinde renklendirilen dizi Digiturk-Retromax kanalı sayesinde seyirciler ile bir kez daha buluştu. Pek çok ülkede uyarlaması yapılan Charlie’nin Melekleri dizisi,ülkemizde de uyarlandı. ismi Cinler ve Periler olan dizi ATV kanalında yayınlandı.

Şimdi sıra dünyaca ün kazanan dizinin oyuncularına ve TRT ekranlarında ki seslendirme yapan sanatçılarına göz atalım…
Sabrina Duncan karakterini Kate Jackson canlandırırken Türkçe seslendirmesini Sema Aybars yapmıştır.Kelly Garrett karakterini Jaclyn Smith canlandırırken Türkçe seslendirmesini Gülseren Gürtunca yapmıştır. Jill Munroe karakterini Farrah Fawcett canlandırırken Türkçe seslendirmesini Oya Prosçiler yapmıştır.Ajan melekleri yönlendiren Charlie karakterini ise John Forsythe canlandırırken Türkçe seslendirmesini Zafer Ergin yapmıştır.John Bosley karakterini David Doyle canlandırırken Türkçe seslendirmesini Erol Kardeseci üstlenmiştir.

OKUMALISIN  Uçurtmayı Vurmasınlar Nerede Çekildi? İşte Filmin Konusu

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Eski Yabancı Dizi Güzel ve Çirkin

Değerli Yeşilçamailesi, 1987 yılında yayımlanmaya başlayan Güzel ve Çirkin isimli ABD dizisinin konusu ve oyuncuları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir