Anasayfa / Yeşilçam Film ve Dizileri / Tokatçı Film Konusu – Tokatçı Filmi İzle
Şogun-Düdüko
Şogun-Düdüko

Tokatçı Film Konusu – Tokatçı Filmi İzle

Değerli Yeşilçamailesi, sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz adına, bize internet sitemizde ve sosyal medyada görmek istediğiniz karakterleri, üstüne makale yazılması istediğiniz bir Yeşilçam klasiğini bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Tokatçı filmi nerede çekildi, oyuncuları kimlerdir, bu filmin konusu nedir gibi sorular kafada dönüp durur. Yeşilçam bağımlılarına tabi bunları anlatacak değiliz. Amma velakin Yeşilçam’a yeni gönül vermiş takipçilerimizi bilgilendirmek isteriz dedik ve bu yazımızı kaleme aldık.

                Filmimiz 1983 yılında beyaz perdede yerini aldı. Komedi türünde çekimi yapılan filmin başrol oyuncusu ünlü mü ünlü olan Kemal Sunal’dır. Kemal Sunal bu filmde Osman karakterine bürünüyor. Bürünmek ne kelime adeta yaşıyor her karaktere kattığı hayatı bu karaktere de katıyor. Yönetmenliğini Natuk Baytan’ın üstlendiği Tokatçı filmi izleyicisini ekranlara kilitliyor, eğlenceli bir seyir sunuyor.

tokatçı1
Tokatçı Filmi

Tokatçı Filmi Nerede Çekildi? Filmin Konusu Ne?

  Bu komedi filmimiz İstanbul Sarıyer’de çekildi. Konusuna gelince özetle bahsedelim, Osman köyde Hasan Ağa (Ali Şen) ‘nın yanında ırgat olarak çalışır. Hasan Ağa’nın Emine isminde bir kızı vardır ve Osman da Emine’ye deliler gibi aşıktır. Onun için yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bunu Hasan Ağay’a açıklayınca ağanın nevri döner. Kızı tabi ki vermek istemez, fakirdir Osman. Ama gönül bu ya vaz da geçemez. Ailesi ile birlikte soluğu Hasan Ağa’nın evinde alır. Hasan Ağa çulsuz olduğunu bildiği için başlık parasını çok yüksek söyler. Osman Emine’nin aşkından delirmiş olmalı ki Hasan Ağa başlık parasını yüksek söylemesine rağmen üstüne bir de Osman artırır başlık parasını. Bu durum tabi Hasan Ağa’nın işine gelir. Osman para kazanmak için şehre iner. Yemez içmez başlık parasını biriktirir. Köye döner, döner ama yolda soyulmuştur haberi bile olmaz. Dayanır Hasan Ağa’nın kapısına, göğsünü gere gere para kesesini uzatır. Hasan Ağa bir bakar gazete kağıdı. Osman elinden zor kurtulur Hasan Ağa’nın. Tekrar İstanbul’a dönen Osman başlık parasını biriktirmek için çare aramaya başlar. O sırada askerlik arkadaşı Şevket (Şevket Altuğ) ile karşılaşır. Şevket, Osman’a kısa yoldan zengin olabilmesi için tokatçılık yapmayı öğretmeye başlar. Şevket’ten hayatı ve insanları tanımaya başlayan Osman ise işi iyice kapar. Osman’da Şevket’e saflığı ve iyiliği öğretecektir.

OKUMALISIN  ACI HAYAT (1962) Ayhan Işık - Türkan Şoray Filmi

tokatçı-en.-büyük-benim
Tokatçı En – Büyük Benim

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yabancı Televizyon Dizisi Charlie’nin Melekleri

Değerli Yeşilçamailesi,bu yazımızda Charlie’nin Melekleri dizisi hakkında bilgiler vereceğiz. Charlie’nin Melekleri dizisinin konusu ve müthiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir