Anasayfa / Yeşilçam Film ve Dizileri / Süper Baba – Nostaljik Dizi

Süper Baba – Nostaljik Dizi

Değerli Yeşilçamailesi bu yazımızda sizlere Süper Baba – Nostaljik Dizi hakkında bilgiler vereceğiz…

Şevket Altuğ

Süper Baba

Başrollerini Şevket Altuğ, Jülide Kural, Sümer Tilmaç, Şevval Sam ve bir çok değerli oyuncunun paylaştığı televizyon ekranlarının en sevilen ve tutulan uzun metrajlı yerli dizilerindendir.Atv ekranlarında 1993 ve 1997 seneleri arasında yayınlanmıştır.

Süper Baba Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Dizide eşinden boşanmış ve üç çocuklu olan Fiko lakaplı karaktere Şevket Altuğ hayat vermiştir. Yakın arkadaşı Nihat karakterini Sümer Tilmaç, Nihat’ın kız kardeşi ve aynı zamanda Fiko’nun ilk aşkı tiplemesini Jülide Kural canlandırmıştır.Fiko’nun oğlunun okuduğu okulda görev yapan Fransızca öğretmeni Deniz’in rolünü Şevval Sam, kendisinden yaşça küçük ve dizinin sonundaki son aşkı olan Elif tiplemesini ise Bennu Yıldırımlar canlandırmıştır.
Dizinin müziğini Yeni Türkü, seslendirmesini ise Oya Küçümen yapmıştır.


Dizinin Konusu

Dizide eşinden ayrılmış üç çocuklu,sabit bir işi olmayan babanın evlatları ile olan sevgi bağı ve ilişkileri ele alınmıştır.
Fiko yaşamı boyunca en büyük yanlışı yaparak Şule isminde çok zengin bir kadınla evlenir.Yaptigi evliliğinden 3 çocuk sahibi olan Fiko, ilk aşkı İpek’i bir türlü kalbinden silemez ve eşinden ayrılır.

İpek’in aniden yurt dışına gitmesiyle yıkılan Fiko ölümün kıyısına kadar sürüklenmistir.
Fiko daha sonra oğlunun eğitim aldığı okulda görev yapan Fransızca öğretmeni Deniz ile aşk yaşamış ve bu yüzden en yakın arkadaşı Nihat ile tartışmalar yaşamıştır.Aşık olduğu kişinin gerçek isminin Deniz olmadığını öğrenen Fiko, sevdiği kadının geçmişte takıntılı bir sevgilisi olduğunu öğrenir.Deniz’in takıntılı sevgilisi ile karşılaşan Fiko, takıntılı aşığı öldürür ve hapse girer.Sonra çıktığı davalarda sucsuz olduğu görülen Fiko, bu sevdasına da kavuşamamıştır.

Hapishanede Celal ismindeki arkadaşına yardım etmek isteyen Fiko, aslında hayatı içinde bir karar almış oldu.Celal’in kızlarını emanet ettiği Elif arasında kıvılcımlar başlamaştı.En başlarda aralarındaki yaş farkı sebebiyle bu duruma hoş bakmayan Fiko zamanla kabullenir ve ikili güzel bir aşk yaşarlar…

OKUMALISIN  Mavi Boncuk Emel Sayın Kimdir ve Nerelidir ?

Dizide Çengelköy de bulunan esnafların sıkıntıları, konuşmaları anlatılmıştır.

Dizi yayınlandığı zamanda büyük bir ilgi görmüş ve adını tarihi yerli dizeler arasına yazdırmıştır.

Bu güzel dizininin ilk bölümü sizlerle iyi seyirler dileriz.

Birinci bölümünü izlemek Tıklayınız

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

İyi, Kötü ve Çirkin! Muhteşem Western Üçlüsü

Kıymetli Yeşilçamailesi sakinleri, sizlere bu yazımızda evimizin içindeki üçlüyü yani İyi, Kötü ve Çirkin Western …

2 Yorumlar

  1. Süper baba efsaneydi ya lütfen bu dizi yeniden çekilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir