Serpil Çakmaklı Kimdir, Nereli, Şu An Ne Yapıyor?

Değerli Yeşilçamailesi okurları bugün sizlere Serpil Çakmaklı Kimdir, Nerelidir, Kaç evlilik yapmıştır, Şu an ne yapıyor? Gibi bilgileri sunacağız. Çok küçük yaştan beri kamera karşısında olmuştur. Adeta bir yıldız olarak doğmuşta diyebiliriz.

Serpil Çakmaklı Kimdir?

Serpil Çakmalı, 1962 yılının 19 Mayıs’ında doğmuştur. Doğum yeri Eskişehir’dir. Asıl ismi Şener Dönmez’dir. İsminden memnun kalmamıştır ki mahkeme kararı ile isim değişikliğine gitmiştir. Liseden mezun olur olmaz mankenliğe başlamıştır. Bir televizyon reklamı çekimi sonrasında bir sinema teklifi almıştır. Bu film klasik Yeşilçam filmlerinden olan bir Kemal Sunal filmi olan “Devlet Kuşu” dur. 1980 yılında çekilen filmle sinemaya ilk adımını atmayı başarmıştır. Bu adım normal bir figüranın attığı bir adım gibi değildir. Direk sinema sektörüne başrol olarak girmiştir.

1980 yılından başlayarak bugüne kadar birçok film ve dizi de oynadı. Asıl tanındığı rolü “Alçaktan Uçan Güvercin” isimli televizyon dizisinde olmuştur.

Serpil Çakmaklı Kimdir_

Aşk Hayatı Nasıl Geçti?

Sepil Çakmaklı, ilk evliliğini 16 yaşında yapmıştır. İlk evliliğini manken olan Mert Çakmaklı ile yapmıştır. 6 ay evli kaldıktan sonra çift boşanmak istemiştir. 1990 yılında bir kez daha âşık oldu. Büyük bir iş adamı olan Cem Apa ile aynı yıl evlendi. Bu evliliği de 2 yıl yani 1992’ye kadar sürdü. Serpil Çakmaklı 1993 yılında tekrardan aşık oldu ve aynı yılın aralık ayında kendisi gibi oyuncu olan Yalçın Dümer ile evlendi. Çift 1,5 senenin sonunda boşanma kararı almıştır. Yalçın Dümer’le olan evliliğinden Merve adında bir tane kızı vardır.

Serpil Çakmaklı, zor geçen inişli çıkışlı hayatına rağmen başarılı olmuştur. Kendisi Oyuncu, Menejerlik, Cast, Organizasyon, Prodüksyon hizmetlerini içinde barındıran büyük bir şirket kurmuştur. Sinema, oyunculuk gibi işleri bırakmış artık şirketini yöneterek geçimini sağlamaktadır.
Sanatçı 1990 yılında şarkıcılığa da el atmıştır. Serpil Çakmaklı’nın zaten sesi güzeldi ve bazı yerlerde solistlik yapmaktaydı. 4 Tane albüme sahiptir. Bu albümler:

• 1990 Üzülmedim ki- Neşesi Bilir
• 1991 İkimizde Seviyoruz
• 2000 Bir Sen Tanırım
• 2009 Yan yana
Onu son kez sinema perdesinde görüşümüz 2003 yılında olmuştur. “Çığlığın Dağlarda Yükselir” adlı film de yer almıştır. Sizleri güzel oyuncumuzun sosyal medya hesabındaki bazı paylaşımları ile başbaşa bırakıyoruz…

View this post on Instagram

Özel günlerde sizlerinde bildiği üzere bu güne kadar pek paylaşımlarda bulunmadım değerli dostlarım, arkadaşlarım, kıymetli takipçilerim .Bayram demek benim düşünceme göre aile demek ,anne demek,baba demek,evlat demek, kardeşlerin bir arada olması demek.Bazen bunların hiç biri mümkün olmuyor, olamıyor.Tüm ahirete intikal etmiş annelerimizin, babalarımızın ve aile bireylerimizin mekanları cennet ruhları şad olsun.Benim için sıradan bir gün ama sizlerin Kurban bayramınızı kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim .Her şey gönlünüzce olsun nice bayramlara sağlıkla, sevgiyle kalın hepinizi kocaman öpüyorum.Sevdiklerinizin kıymetini bilin ,ne şanslısınız hala yanınızda nefes alıyorlar 🙏#kurbanbayramı #bayram #kurbanbayramınızmübarekolsun #serpilçakmaklı #serpilcakmakli #aile #kurban #bayramlık#bayramaözel

A post shared by SERPİL ÇAKMAKLI (@serpilcakmakli) on

 

View this post on Instagram

Senede bir gün değil, 365 gün adamların olduğu Toplumda kadınların değeri bilinir, kutlanır . Bizler birer obje yada sıkıldığınızda bir kenara fırlattığınız kıyafet değiliz .Hassas, kırılgan bir kalbimiz var .Ürkek,çoğu kez güvensiz, ama bir okadar sevgi dolu, anaç, sahiplenen,Anne,çalışkan, üretken, dimdik sizlerin her anınızda birer sığınacağınız limanız. Sizlerden, sadakat, sevgi, saygı, güvenle yaslanacığımız bir omuz olun istiyoruz.Kadınların değer yerine şiddet gördüğü,hala çocuk yaşta ,zorla para için, kendinden büyük erkeklerle evlendirildiği ,Tecavüze uğradığı, hunharca öldürüldüğü ,korunmadığı, gibi saygı görmediği dışlandığı günümüzde 8 Mart Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun .Sevgili değerli hanımefendiler.Her birinize sağlıklı,pozitif,huzurlu, enerjik,aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir gün geçirmenizi dilerim.Tüm güzellikler sizlerle olsun.#8mart #dünya #kadınlargünü #serpilçakmaklı #cinema #cinematography #cinemaximum #mutluluk #mutlupazarlar

A post shared by SERPİL ÇAKMAKLI (@serpilcakmakli) on

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir