Selvi Boylum Alyazmalım
Selvi Boylum Alyazmalım

Selvi Boylu Alyazmalım – Aşk Filmi – Türk Filmi İzle – Film Hakkında Bilgi

Çok kıymetli Yesilcamailesi, bugün ki yazımızda sizlere bir aşk filmi olan Selvi Boylum Alyazmalım ’dan bahsedeceğiz. Bu filmi eşiniz ile sevdiğiniz ile oturup, patlamış mısırınız ile birlikte çay veya kolayla güzel bir şekilde izlemenizi tavsiye ederiz. Öyle böyle bir aşk filmi değil bu film. İçinde kavuşma, ayrılık, pişmanlık dolu bir film. Sevdiklerinizden bıkmayın, onların değerini varken anlayın dileklerimiz ile filmimizi sizlere tanıtmaya geçiyoruz.

Al Yazmalım
Al Yazmalım

Romandan Beyazperdeye Selvi Boylu Alyazmalım

Türk sinema dünyasının unutulmaz aşk filmleri arasında olduğundan hiç şüphemiz yok. 1977 yılında gösterime giren film hala günümüzde ekranlarda gördüğümüzde kesinlikle kanalı değişmemesi gerektiğini düşündüğümüz bir filmdir. Lise edebiyat kitaplarında yerini alan ünlü yazar Cengiz Aytmatov’un “Kırmızı Eşarp” romanından sinemalara Selvi Boylu Alyazmalım olarak girdiğini de size dipnot olarak düşelim. Başrollerini Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini ise çok değerli usta yönetmen Atıf Yılmaz yapmıştır.

Filmler ile ilgili kafalarda hep soru işareti olarak kalan bir şey daha vardır. Bu soru işareti olan ise filmin nerede çekildiğidir. Filmimiz Osmaniye ilinde çekilmiştir. Hatta bir sahnesinde Kastabala (Hierapolis) Aktık Kenti de gözükmektedir.

Selvi Boylum Alyazmalım1
Selvi Boylum Alyazmalım

Selvi Boylu Alyazmalım Konusu

Gel gelelim filmin içeriğine. Ah şu aşk filmleri yok mu? Her zaman izleyicisini etkilemiştir. İzleyenleri ekranlara kilitleyen bu film tam bir aşk konusu içerir. Şimdi ki gibi değil ama bunu bir kere sizlere söyleyelim. Yarım yamalak bir aşk değildir. Boşuna izleyin demiyoruz. Sizlere ne kadar kelimler ile anlatsak ta, o karakterlere hayat veren usta oyuncuları muhakkak izlemelisiniz. Kadir İnanır filmde İstanbul’lu yakışıklı kamyon şoförü İlyas’ı oynar. Kamyonunu çok seven İlyas bir gün iş icabı yolu çamur, taşıdığı yük harfiyat olan görevi istemese de üstlenir. Neticede ekmek parasıdır. Kendi halinde yaşayan Asya (Türkan Şoray) ‘ya aşık olması ile başlayan bu güzel aşk filmi evliliğe kadar meşakkatli bir yol hâline dönüşür. Zorlu evlilik dönemi ile başlayan aşk daha sonra İlyas’ın aldatması ile sona gelir. Asya aşk ve emek arasında bir tercih yapmak zorunda kalır. Çocuğu ile birlikte evden ayrılır. Nereye gideceğini bilmese de koyulur yola. Karşısına Allah’tan Cemşit (Ahmet Mekin) gibi iyi yürekli biri çıkar. Asya’nın hiç gitmesini istemez. Sonun da evlenirler. Kadın, erkek her yaştan izleyicinin kalbinde yer eden film her dönemde ve her kültürde geçerliliği olan bir konuya parmak basarak sevgi, aşk, emek ve güven kavramlarını merkeze alıp aşkı ve sadakati sorgular.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Uzun yıllar boyunca herkesin ve her yaş grubundan izleyicisi olan birçok Yeşilçam filmi bulunmaktadır. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir