Anasayfa / Ana Sayfa Slider / Savulun Battal Gazi Geliyor Filmindeki Akrep Sahnesinin Gerçek Yüzü

Savulun Battal Gazi Geliyor Filmindeki Akrep Sahnesinin Gerçek Yüzü

Yeşilçam’ın efsane eserlerinden “Savulun Battal Gazi Geliyor” isimli filminde öyle bir ayrıntı varki  gözlerinize inanamayacaksınız. Türk sinemasında 1971-1974 seneleri arası 4 seriden oluşan filmin 1973 yılında çekilen “Savulun Battal Gazi Geliyor” serisinin unutulmaz sahnesini sizlerle için gün yüzüne çıkarıyoruz.70’li yıllar Yeşilçam sinemasının bütçelerinin kısıldığı “Az bütçe çok iş” felsefesinin benimsendiği bir dönemdi.Söz konusu böyle olunca çeşitli sahnelerin çekimlerindeki hatalar veya kurnazlıkları günümüz  film restorasyon teknolojisi sayesinde iyice gözleyebiliyoruz. Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın‘ın başrolünü üstlendiği “Savulun Battal Gazi Geliyor” filminde akreplerin işkence sahnesini bilmeyen yoktur.Bu sahnenin nasıl gerçekleştiğini ve gizemini seneler sonra yapılan film restorasyon teknolojisi ile gün yüzüne çıktı.

Bizanslıların Battal Gazi’yi ayak bileklerinden asarak akreplerle dolu bir kovanın içine indirdigi sahnede çevreden toplanan hamam böceklerinin üstlerine akrep şeklinde siyah plastik parçacıklar yerleştirerek bu sahneyi gerçekleştirmişler. Hatırlamayanlar için bu sahneyi bir kez daha sizlerle paylaşıyoruz …

 

OKUMALISIN  80’LERİN YILDIZI HÜLYA AVŞAR

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi

Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi

Yapımı 1977 yılında tamamlanan Şaban Oğlu Şaban filminin yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlenirken, baş rollerde Şener …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir