Anasayfa / Yeşilçam Haberleri / Savulun Battal Gazi Geliyor Filmindeki Akrep Sahnesinin Gerçek Yüzü

Savulun Battal Gazi Geliyor Filmindeki Akrep Sahnesinin Gerçek Yüzü

Yeşilçam’ın efsane eserlerinden “Savulun Battal Gazi Geliyor” isimli filminde öyle bir ayrıntı varki  gözlerinize inanamayacaksınız. Türk sinemasında 1971-1974 seneleri arası 4 seriden oluşan filmin 1973 yılında çekilen “Savulun Battal Gazi Geliyor” serisinin unutulmaz sahnesini sizlerle için gün yüzüne çıkarıyoruz.70’li yıllar Yeşilçam sinemasının bütçelerinin kısıldığı “Az bütçe çok iş” felsefesinin benimsendiği bir dönemdi.Söz konusu böyle olunca çeşitli sahnelerin çekimlerindeki hatalar veya kurnazlıkları günümüz  film restorasyon teknolojisi sayesinde iyice gözleyebiliyoruz. Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın‘ın başrolünü üstlendiği “Savulun Battal Gazi Geliyor” filminde akreplerin işkence sahnesini bilmeyen yoktur.Bu sahnenin nasıl gerçekleştiğini ve gizemini seneler sonra yapılan film restorasyon teknolojisi ile gün yüzüne çıktı.

Bizanslıların Battal Gazi’yi ayak bileklerinden asarak akreplerle dolu bir kovanın içine indirdigi sahnede çevreden toplanan hamam böceklerinin üstlerine akrep şeklinde siyah plastik parçacıklar yerleştirerek bu sahneyi gerçekleştirmişler. Hatırlamayanlar için bu sahneyi bir kez daha sizlerle paylaşıyoruz …

 

OKUMALISIN  Kemal Sunal Filmlerine Ne Kadar Hakimsin ?

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Sevilen Sanatçı Uğurtan Sayıner'in Son Durumu!

Sevilen Sanatçı Uğurtan Sayıner’in Son Durumu!

7’den 70’e herkesin beğenerek izlediği 1989-2002 seneleri arası yaklaşık 13 yıl boyunca aralıksız olarak yayımlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir