sakar-şakir-filmi-ve-konusu
sakar-şakir-filmi-ve-konusu

Sakar Şakir Filmi ve Konusu

Kıymetli Yeşilçamailesi, bu yazımızda herkesin izlemekten vazgeçemeyeceği, izledikçe bir daha izleyeceği, ezberlense bile ki bunu yapanlar kesin vardır bir daha izlenebilecek kapasitede Sakar Şakir Filmi ve Konusu ‘ndan bahsedeceğiz. Komik sahneleri olan bir film deseniz ancak bu filmi ortaya koyarsınız o kadar iddialıyız. Filmimizin adı Sakar Şakir.

sakar şakir filmi
Sakar Şakir Filmi

             Sakar Şakir Nerede Çekildi?

1977 yılında Yeşilköy’de çekilen Sakar Şakir Filmi, başrol oyuncusu Kemal Sunal olan bir komedi filmidir. Sakar Şakir filmdeki sakarlığı ile çevresindeki bütün insanları bezdiren birisidir. Kalbi temiz olsa da yaptığı sakarlıklar yüzünden herkes tarafından korkulan adam olmayı başarmıştır. Sakarlığı kendine zarar verse sıkıntı yok ama çevresindekilere zarar verdiğinden yanına yanaşılmaz Sakar Şakir’in. Amcasından kalan yüklü mirası almak için Kayseri’den çıkar yola Sakar. Kayseri’den ayrılışında kahvedeki sahnesi bile gözlerden yaş getirecek bir şekilde olur. Ayrılık acısından değil sevinç gözyaşlarından bahsediyoruz. Anlayın ne kadar sakar olduğunu. Kahveci rolü oynayan Celal Yonat orada o kadar sevinmiştir ki “Oh be kurtulduk bu hıyardan, hepinize birer çay benden. Şimdi İstanbul hapı yuttu.” diyerek adeta Sakar Şakir’in gidişini kutladı. Sakar Şakir kendinden emindi, zengindi artık, kim durabilirdi ki önünde. Otobüse bindi binmesine yalnız otobüs şoförü biliyorcasına başına gelecekleri duramadı ve Sakar’a “Bana bak sakar, bi daha da ayağa kalma ki İstanbul’a arabayı dağıtmadan götürebilelim.” der. Zengin olan Sakar Şakir “Bu otobüsü de alacam bu şoförü de kovacam” diyerek kendisine bir tesellide bulunur.

Gardrop Fuat Karakteri1
Gardrop Fuat Karakteri

            Sakar Yine Zengin Olamadı

                Filmin bütün sahnelerini burada tek tek yazamayacağımız için özetliyoruz. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Sakar Şakir, İstanbul’a varır. Onun mirasına göz koyan birisi vardır, oda Hacı Şen’dir. Bu rolü üstlenen de oyuncuların babası Ali Şen’dir. Rolünün hakkını her zamanki gibi vermiş olan Ali Şen’e bu vesile ile Allah’tan rahmet diliyoruz. Hacı Şen hacca gitmiş midir bilemiyoruz ama filme göre hacca gitmediği söyleniyor. Bir replikte Şükrü karakteri (Atilla Ergün) şu cümleleri sarf ediyor “Hacca gitmeden kendine hacı dedirten ineğin biri”. Daha sonra başından bir dünya olay geçen Sakar Şakir en son miras kalan evleri, dükkânları yakar ve yine Kayseri’ye dönüş yapar. Son bir sahne, yine Arap Celal kahvede tüpte kaçak olduğunu söyler kimsenin ateş yakmamasını adeta emreder. O sırada içeriye bizim Sakar Şakir girer, ağzında sigara daha yakmamıştır. Ama niyeti belli yakacak kurtuluşu yok. Yaktığı gibi puff ortalık toz duman. Sakar Şakir “Demek bana karşılama töreni hazırladınız ha. Çok teşekkür ederim arkadaşlar.” diyerek Sakar Şakir Filmi’nin sonunu getirmiş olur.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Uzun yıllar boyunca herkesin ve her yaş grubundan izleyicisi olan birçok Yeşilçam filmi bulunmaktadır. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir