Anasayfa / Yeşilçam Film ve Dizileri / Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi
Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi
Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi

Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi

Yapımı 1977 yılında tamamlanan Şaban Oğlu Şaban filminin yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlenirken, baş rollerde Şener Şen, Kemal Sunal ve Halit Akçetepe gibi isimler yer aldı.

Filmin başrol oyuncularından kemal Sunal ‘’Şaban’’ isimli karakterle karşımıza çıkıyor. Şaban, sakar ve saf bir gençtir. Bir de Şaban’ın arkadaşı ‘’Ramazan’’ var. Bu karakteri de değerli oyuncumuz Halit Akçatepe oynadı. Şener Şen ise ‘’Hüsamettin’’ isminde bir kumandandır.

Şaban askerlik vazifesini yapmaktadır. Sakarlıklarıyla kumandan Hüsamettin’in adeta deliye çevirmektedir. Sonunda Şaban ve Ramazan terhis alır. Kumandanları Hüsamettin Bey, askeri Şaban’a öyle öfke duymaktadır ki, bir daha karşılaşırsalar onu vuracağını söyler.

Ramazan ve Şaban askerliklerini tamamladıktan sonra beraber çalgıcılık yapmaya başlarlar. Bu ikili, polislerin uzun zamandır yakalayamadığı Kadırgalı Eşref’i (Dinçer Çekmez) bir tesadüf sonucu etkisiz hale getirirler. Kim bilebilirdi bu olayla polis olacaklarını! Nazır Sıtkı Paşa (Sıtkı Akçatepe), Şaban ve Ramazan’ı polis yapar. Peki, polis şefi kimdir dersiniz J Nazır Paşanın damadı Hüsamettin Bey…

Hüsamettin Bey paşanın ailesiyle beraber yaşamaktadır. Nazır Paşa’nın kız kardeşinin bir elması vardır ve bir gece ev halkı elması merak eder ve görmek isterler. Paşa’nın kız kardeşi elması bir kümeste saklamaktadır ve gidip göstermek için alır. Ev halkına gösterir ve tam o anda elektrikler kesilir. Bir müddet sonra elektrikler gelir ama o da ne ELMAS YOK!

Gerçekte elması Nazır Paşa alır ve bir oyun neticesinde Hüsamettin’in cebine koyulur. Şaban ve Ramazan, bir FBI ajanı gibi olaya anlık müdahale ederek Hüsamettin’in üzerini arar ve o sırada bulurlar. Hüsamettin Bey suçsuzdur lakin Şaban ve Ramazan onu sıkıştırmaktadır.  Hüsamettin Bey bu duruma çok ama çok öfkelenir ve Şaban’ı öldürmek ister. Lakin savaş çıkar ve tüm askerlerin orduya geri döneceği haberi gelir. Ramazan, Şaban ve Hüsamettin Bey orduda bir kez daha karşılaşır… Sonrası mı? Eğlence ve Kahkahalar eksik olmaz… İyi seyirler dileriz.

OKUMALISIN  Yeşilçam'da Bu Akşam: Gol Kralı (1980)

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

İyi, Kötü ve Çirkin! Muhteşem Western Üçlüsü

Kıymetli Yeşilçamailesi sakinleri, sizlere bu yazımızda evimizin içindeki üçlüyü yani İyi, Kötü ve Çirkin Western …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir