PEMBE MUTLU KİMDİR VE NERELİDİR?

PEMBE MUTLU KİMDİR VE NERELİDİR?

Oyuncumuzun Asıl İsmi Pembe Gül’dür.Sahne ismi ise Pembe Mutlu olan sanatçımız 1955 senesinde Denizli’de doğdu.

 

1981-1993 yılları arasında sanat dünyasında epeyce etkin yıllar geçirmiştir.80’li yıllarda bir çok film ile ismini sinema dünyasına duyurmuştur.Oyunculuk hayatına 1981 senesinde halk tarafından çok sevilen Davaro filmi ile giriş yapmıştır.26 yaşında yeşilçam filmlerinde görünen oyuncumuzun en sevilen özelliği rol aldığı karakterleri doğal ve sade bir şekilde canlandırmasıydı.İzleyiciler onu bu yalın hali ile çok benimsediler.Türk sinemasının 80’li yıllarının en yıldızı parlayan oyuncularından biriydi.

 

Davaro pembe mutlu
Pembe Mutlu

 

80’li senelerin en ünlü ve başarılı yönetmenleriyle birlikte çalıştı.Yönetmenliğini Sinan Çetin’in yaptığı , başrollerini İlyas Salman ve Şener Şen ile birlikte paylaştığı “Çiçek Abbas” filmi yine bu dönemde çekilmiş, oyuncumuz Nazlı karakteri ile izleyicilerin gönlüne taht kurmuştu.Yine 1981 senesinin çok sevilen filmlerinden biri olan “Davaro” filmindeki “Cano” karakterini başarılı bir şekilde canlandıran Mutlu, filmin başrolünü Kemal Sunal ile birlikte oynamıştı.İlyas Salman ile rol aldığı Çiçek Abbas filminde harika bir oyunculuk çıkaran sanatçımız, Kemal Sunal’la birlikte oynadığı Davaro filmi ile Türk sinemasında beğenileri topladı.

 

 

Yeşilçam severler onu hep doğal ve masum canlandırdığı rolleriyle izlediler ve sevdiler…

 

12 YILLIK SİNEMA HAYATINA 100 FİLM

12 yıllık sinema hayatına yaklaşık 100 film sığdıran sanatçımız , özellikle komedi ve dram filmlerindeki performansı ile Türk sinemasına damgasını vurdu.
Sinema tarihine bu denli katkı sağlayan sanatçımız aniden ortalıktan kayboldu ve sinemadan uzaklaştı…

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir