kapıcılar kralı
kapıcılar kralı

Kapıcılar Kralı Filmi Nerede Çekildi? Konusu Ne? Filmi İzle

Kapıcılar Kralı
Kapıcılar Kralı

Değerli Yeşilçamailesi, bugün ki yazımızda sizlere Kemal Sunal’ın yine başrolde olduğu ve harikalar yarattığı bir film olan Kapıcılar Kralı ’ndan bahsedeceğiz. Filmin nerede çekildiği, filmin konusu ile alakalı yazımızı istifadelerinize sunuyoruz. Yeşilçam’ın efsane ismi Kemal Sunal’ın harika bir rol ile beyaz perde de karşımıza çıktığı bu film hem konusu, hem içeriğindeki ince mesajlar ile bizlere komedinin küfürsüz de olacağını çok iyi anlatıyor. Bu yüzdendir zaten Kemal Sunal filmlerinin unutulmazlar arasında yer almasının nedeni. Filmimize dönecek olursak İstanbul’un bir apartman dairesinde yaşananları mizah içeriği ile izleyicilerine keyifli anlar geçirtiyor. Peki, Kapıcılar Kralı filmi nerede çekili? Konusu ne? Oyuncuları kimler? Şimdi bu sorulara cevap arayalım.

Filmimiz 1976 senesinde izleyiciler ile buluşuyor. Günümüzde izleyenlerin kafalarında eski İstanbul’un nasıl bir yer olduğuna dair soruları varsa eğer bu filmi izleyerek bu sorulara cevap bulabilir. Dönemin buhranlı bir dönem olması, tüp kuyrukları, yağ kuyrukları, ekmek kuyrukları gibi sıkıntılı bir süreçten geçmemizden dolayı, filmde bu konulara da mizah katılarak izleyiciye sunulmuş vaziyette.

         Kapıcılar Kralı Nerede Çekildi? Filmin Konusu ne?

Kapıcılar Kralı ve Albay
Kapıcılar Kralı ve Albay

                Kapıcılar Kralı filminin yönetmenliğini Zeki Ökten üstlenmiştir. Türk sinemasın da önemli bir yere sahip olan Kapıcılar Kralı İstanbul Cihangir de çekilmiştir. Filmimiz de Kemal Sunal’ın hayat verdiği karakter olan Kapıcı Seyit, başına gelenleri ele alınan bir film olmuştur. Seyit’in apartman sakinleri ile ilişkilerini içeren film, ailesi ile birlikte bir apartmanda kapıcılık yapar. Apartman sakinleri ile içli dışlı olan Seyit apartmanın bütün sırlarını da bilmektedir. Ayrıca gözü açık ve kendinden bir o kadar da emindir. Eski apartman yönetici olan Fehmi ile arası iyidir Seyit’in. Ama yöneticiliği bırakan Fehmi’nin yerine Albay Zafer gelir. Albay Zafer(Bilge Zobu), Seyit’e kök söktürmeye kalkar. İlk başta bahşişi kaldırır. Bahşiş ise Seyit için her şeydir. Çünkü seyit para biriktirmektedir gizliden gizliye. Elinde ne var ne yok apartmanın zengini olan Übeyt(Feridun Çölgeçen) beye parasını işlemesi için vermektedir. Übeyt beyi keşfeden hırsızlar, apartmana kiracı olarak gelirler. Evin anahtarını almak için ise bir anahtarında kapıcıda olduğunu bilip Seyit’i kandırmaya çalışırlar. Tam başarılı olacaklar derken Seyit gözünün açık olmasından mütevellit hırsızları yakalar. Übeyt beydeki paraları artık ortaya çıkarma vakti gelince apartmanın yüzde 51 hissesini satın aldığını tüm apartman sakinlerine duyurur. Apartman sakinleri insan yerine koymadıkları Seyit’e artık “Seyit Bey” diyeceklerdir.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Uzun yıllar boyunca herkesin ve her yaş grubundan izleyicisi olan birçok Yeşilçam filmi bulunmaktadır. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir