IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Uzun yıllar boyunca herkesin ve her yaş grubundan izleyicisi olan birçok Yeşilçam filmi bulunmaktadır. Bu filmler ise hepimizin hayatına dokunmuş kimi zaman gözümüzden akan bir yaşın sebebi kimi zaman ise kahkahalarımızın en baş karakteri olmuştur. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bu filmler ise her defasında hiç sıkılmadan defalarca kez izlenmiş ve aynı duygular ve kahkahalar ile eşlik edilmiştir. IMDb ise klasikleşmiş ve herkes tarafından sevilerek izlenen bu Yeşilçam filmlerini bir liste halinde hazırlamıştır. IMDB ’ye girmiş Yeşilçam filmleri isimlerini ise sizler için bu yazıda derledik…

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Hababam Sınıfı

IMDB’ye girmiş Yeşilçam filmleri arasında ilk sırada herkesin bildiği ve üzerine yeni oyuncular ile defalarca farklı şekilde çekilen Hababam Sınıfı bulunmaktadır. Münir Özkul, Tarık Akan, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe gibi birçok Yeşilçam’ın efsaneleşmiş oyuncularının olduğu bu filmin IMDB puanı ise 9.5 olarak belirlenmiştir.

Tosun Paşa

İzleyiciler tarafından en çok beğenilen ve Tellioğulları ve Seferoğulları adındaki ailenin Yeşil Vadi adı verilen bir arsa için kavgalarını konu alan Tosun Paşa IMDB listesinden yerini almıştır. Kemal Sunal, Müjde Ar ve Adile Naşit gibi efsane isimlerin bir araya geldiği Tosun Paşa filmi ise Hababam sınıfını 9.1 puanı ile takip etmektedir.

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Klasikleşmiş olan ve IMDB listesinde birinciliği elinde tutan Hababam Sınıfının diğer versiyonu olan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi ize IMDB’ye girmiş Yeşilçam filmleri arasında yerini almaktadır. Hababam sınıfının renkli ve eğlenceli dünyasını konu alan bu filmin IMDB puanı ise 9.0 olarak belirlenmiştir.

Süt Kardeşler

Süt Kardeşler

Halit Akçatepe ve Kemal Sunal’ın saf ve temiz dostluğunu konu edinen Süt Kardeşler Yeşilçam’ın seyirciden tam not alan filmleri arasındadır. Adile Naşit, Şener Şen ve Kemal Sunal gibi dev oyuncuların rol aldığı Süt Kardeşler de bu listede 9.0 puan ile yerini almaktadır.

Selvi Boylum Alyazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım

Herkesin bildiği ve belki de en unutulmaz Yeşilçam’ın aşk filmlerinden olan Selvi Boylum Al Yazmalım ise 8.8 puan ile IMDB’nin oluşturduğu Yeşilçam filmleri arasında yerini almaktadır.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir