Hikmet Karagöz Kimdir, Hayatı ve Neden Öldü

Hikmet Karagöz Kimdir, Hayatı ve Neden Öldü?

Hikmet Karagöz’ün kızı Zeynep Karagöz Sosyal medya üzerinden babasının vefatını duyurdu. Bu acı haber üzerine bir çok kişi Hikmet Karagöz Kimdir, Kaç Yaşında ve Neden Öldü, Hikmet Karagöz Nereli gibi sorular merak konusu oldu. İşte değerli oyuncumuzun hayatı sizlerle…

Hikmet Karagöz Kimdir
Hikmet Karagöz Kimdir

Hikmet Karagöz Kimdir?

Yazlıkçılar dizisinin Arif’i, Bizimkiler’in Abbas’ı değerli oyuncumuz Hikmet Karagöz’den bahsedeceğiz. 1946 senesinde Samsun’da bir ailenin 3.evladı olarak dünyaya geldi. Henüz bir yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleştiler. 1952 senesinde ilkokula başlayan sanatçı 1965 yılında ise lise öğrenimini yarım bırakarak eğitim hayatını sonlandırdı. Lise döneminde amatör olarak başladığı tiyatro hayatını 1964 senesinde Ulvi Araz Tiyatrosu’nda sahne alarak profosyonel tiyatroculuk alanına adım attı. 21 yaşında vatani vazifesini yapmak için askere gitti. Askerdeyken bir de evlilik gerçekleştirdi. 1969 senesinde vatani görevini tamamlayan Karagöz,  1970 yılında baba oldu. Bu evliliği çok  uzun sürmedi ve eşinden 1972 yılında boşandı. 1975 yılında bir kez daha nikah masasına oturdu ve 1976 yılında bir kız evladı oldu. 1990 yılında bu evliliğini de sonlandıran sanatçımız, üçüncü evliliğini 1997 yılında yaptı, bu evliliği de 1999 senesinde sonlandı.

Sinema Hayatına Girişi

Sanatçımız, yapımı 1982 yılında tamamlanan yönetmenliğini Zeki Ökten’in üstlendiği başrollerini Genco Erkal ve Asuman Arsan’ın yer aldığı Faize Hücum filmi ile sinema yaşamına giriş yaptı.

Sinema yaşamı ile birlikte ticaret işine de girişen Hikmet Karagöz, bu dönemde bir de tabela atölyesi açtı. Lakin işler sanat hayatında ki gibi gitmedi ve bu dükkanı kısa bir sürede kapamak zorunda kaldı. 1979 senesinde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Bölgesinin organize ettiği Çevre Kirliliği konulu karikatür yarışmasında ikinciliği elde etti. 1985 yılından sonra kendini tiyatrodan soyutladı ve Suluboya resimleri yapmaya başladı. Daha sonraki yıllarda birçok sergiler açtı.

Hikmet Karagöz Kimdir, Hayatı ve Neden Öldü

Bizimkiler Dizisinin Abbas’ı 

Tam 13 yıl süren Tv ekranlarında izlenme rekorları kıran Bizimkiler dizisinde Abbas karakterine hayat veren Karagöz, bu sayede Türk Halkının kalbinde taht kurdu. Kimler yoktu ki dizide Erdal Özyağcılar’dan, Uğurtan Sayıner‘e hatta Güzin Özipek’e kadar bir çok değerli sanatçı ile rol aldı.

Hikmet Karagöz Öldü Mü?

Kızı Zeynep Karagöz’ün sosyal medya üzerinden paylaştığı acı haber 7’den 70’e tüm sevenlerini üzdü. Ne yazık ki sanatçımız yakalandığı koronavirüs hastalığına yenik düşerek 27.10.2020 tarihinde hayatına veda etti.(74 yaşında) Cenazesi ile ilgili malum salgın tedbirleri sebebiyle tören düzenlenmeyeceği belirtiliyor… Değerli sanatçımıza Allah’tan rahmet geride kalan sevenlerine sabırlar diliyoruz…

 

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir