Anasayfa / Yeşilçam Haberleri / Harika Avcı Kimdir ve Nerelidir?

Harika Avcı Kimdir ve Nerelidir?

Değerli Yeşilçamailesi sizlere bu yazımızda Harika Avcı Kimdir ve Nerelidir? Konusu ile ilgili bilgiler vereceğiz…

HARİKA AVCI KİMDİR?

Gerçek ismi Nermin Ocak olan Harika Avcı, 26 haziran 1965 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Annesinin ismi Sabriye Ocak’tır. İlk okulu bitirdikten sonra öğrenim hayatını ortaokulda bırakır. 11 yaşında bir tütün fabrikasına girer işçi olarak annesi ile birlikte çalışmaya başlar. İzmirli olan Nermin Ocak’ın hikayesi aynı filmlerdeki gibidir. Nermin Ocak (Harika Avcı) bir gün annesiyle beraber Kemeraltı Çarşısında gezinmektedir. İzmir’in en ünlü reklam şirketinin sahibi olan Ahmet Gül de şans eseri oradan geçmektedir. Ahmet Bey, çok ama çok beğendiği genç kızı durdurur ve onun sekreteri olması için teklif eder.

Nermin bir anda fabrika işçiliğinden sekreterliğe yükselmiştir. Çok az bir zaman onra “gazinocu Nuri bey” işletmesinin reklam işleri sebebiyle bir gün reklam ajansını arar. Telefonu açan sekreter Nermin’e, “Sesin ne kadar da harika. Ofise geldiğimde sizinle muhakkak tanışmak isterim,” der. Nuri Bey de, tıpkı dostu Ahmet Bey gibi Nermin’e iş teklifi sunmakta hiç tereddüt yaşamamiştır. Birkaç gün sonra Nermin, gazinocu Nuri Bey ile tanıştırılır. Bir hafta sonra ise adı gazinonun renkli ışıl ışıl tabelasında yer alır. İsmini değerli sanatçı Gönül Yazar, estetiklerini doktoru olan Onur Erol, kilosunu Muzaffer Kuşhan, imajını piyasanın ünlü fotoğrafçısı Erol Atar değiştirir. Nermin budan sonra ‘harika’ bir ‘avcı’ olmuştur.

Pek çok sevgilisi olmuştur. Harika Avcı ünlü olduktan sonra verdiği röportajlardan birinde beraber olduğu ilk sevgilisinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıfında eğitim gören İranlı bir genç olduğunu ifade etmiştir. Ünlü olduktan sonraki ilk sevgilisi ise Türk Sanat Müziği’nin ünlü seslerinde biri olan Ahmet Özhan olmuştur. Bundan sonra ise sürekli zengin erkeklerle görüşecek, durmadan sevgili değiştirecek, bazı şahısların deyişiyle görüştüğü zengin sevgililerinin ‘iliğini sömürecektir’. Kendisi hakkında yapılan bu benzetme, 5 Mart 1994 tarihinde bir röportajında dile getirdikleri ile daha bir anlam kazanmıştır. Kendisi şu şekilde demiştir: “Benim hayatımda güzelliğin çok önemli bir yeri yok. Bence cebi dolu olan mert erkek yakışıklıdır.”.

OKUMALISIN  Nejat Uygur'un 5.Yıl Dönümü Mezarı Başında Anıldı

Kuveytli trilyoner işadamı olan Bedii Cihanel, Harika Avcı‘nın basına yansımış olan en zengin sevgililerinden ilki olarak kabul edilmiştir. Aşk yaşamış olduğu kişiler arasında Futbolcu Rıdvan Dilmen, Sezercik filmlerinden tanımış olduğumuz Sezer İnanoğlu, Aydan Şener‘in boşandığı eşi futbolcu Ayhan Akbin, fındık kralı olan Lokman Kondakçı, Nükhet Duru‘nun boşandığı eşi işadamı Dikran Masis, trilyoner işadamı Reha Süren, müzisyen Onno Tunç, Fedon, Oyuncu Cem Özer, Cavit Çağlar‘ın oğlu Mustafa Çağlar, işadamı Bedri Deren, gibi bir çok isim vardır.

Sevgilisi olan, trilyoner işadamı Reha Süren tarafından İngiltere başkenti Londra’ya lisan ve lady’lik okuluna gönderilir. Avcı bir ay İngiltere’ye diğer bir ay Amerika’ya da Fransa’ya giderek bir lady gibi yaşantısını sürer. Bir yıl kadar süren bu aşktan geriye sadece Lady Harika Avcı kalır.


Denizli’nin sayılı zenginlerinden olan işadamı Kadir Aksu ile 8 sene birliktelik yaşar. Emirgan’da bulunan köşkte bu cömert sevgilinin hediyelerinden birisidir. Harika Avcı bir dönem 1980’li senelerin güzel fiziğiyle Yeşilçam filmlerine damga vurdu. Neşe Karaböcek ve Gülden Karaböcek’in kocası olan 3 Kasım 2008 tarihinde hayatını kaybeden Atilla Alpsakarya yapmıştır. Harika Avcı, Kendisinden tam 20 yaş küçük menajeri ve bilgisayar yazılımcısı olan İbrahim Öztürk ile 14 Şubat 2009 tarihinde hayatını birleştirdi.

FİLMLERİ:

1998 – Ölümün El Yazısı
1995 – Gizli Aşk
1989 – Gönül Garip Bir Kuştur

1989 – Öyle Bir Kadın Ki
1989 – Sevgiler Düşlerde Kaldı
1987 – Alışırım
1987 – Kalbimdeki Düşman
1987 – Temas
1987 – Yasemin
1986 – Sıcak Yatak
1986 – Sevgi Çıkmazı
1986 – Acı Dünya
1985 – Ateş Dağlı
1985 – Vahşi Aşk
1978 – İyi Aile Çocuğu

OKUMALISIN  Yeşilçam Güzellerinin Estetikli Hallerine Çok Şaşıracaksınız!

Albümleri:

 • Alışırım
 • Alışırım & Sen Delimisin Mix Tape
 • Aşkımız Bir Uçurum
 • Best Of
 • Canım Gibisin
 • Deliyim – Single
 • Hayalimdeki -1991
 • İşte Yine
 • Kolay Değil
 • Nazar Boncuğum
 • Oyna 2005
 • Remixes
 • Sen Delimisin
 • Sende Sevgi Yok
 • Sürünüyorum
 • Sürünüyorum Remixes

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam'ın Bilinmeyenleri Top 10

Yeşilçam’ın Bilinmeyenleri Top 10

Bugüne kadar farkına bile varmadığınız ”Yeşilçam’ın Bilinmeyenleri Top 10” listemizde neler yok ki… Köyden İndim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir