Hale Soygazi, Sokakta Kalanlara Yardım Etti

Değerli Yeşilçamailesi bu yazımızda sizlere Hale Soygazi, Sokakta Kalanlara Yardım Etti başlıklı konu gakkinda bilgiler vereceğiz…

İstanbul’daki vatandaşların yoğun ihbarları üzerine İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Zabıta timleri sokakta kalan yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için faaliyete geçti.

Hale Soygazi zabıta ekipleri ile birlikte

Zabıta ekiplerinin faaliyetleri esnasında Türk sinemasının sevilen ismi Hale Soygazi‘de çalışmalara yardım etti.Kış aylarında havaların soğuması nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta timleri soğukta kalan yardıma muhtaç insanlara el uzattı. İstanbul’daki vatandaşların yoğun ihbarları üzerine, soğukta dışarıda hayatını sürdüren kişiler zabıta ekiplerince bulunarak , Esenyurt Kıraç’ta yer alan barınma oteline götürüldü.

İstanbul’un en hareketli yerlerinden Taksim Meydanında faaliyet gösteren Zabıta ekipleri duraklara,mağaza önlerinde battaniyeleri ile yatan vatandaşları uyandırarak yardımda bulunmak istedi. Yapılan yardıma cevap veren kişiler zabıta ekip araçlarıyla barınma otellerine yerleştirilirken, yardım teklifini red edenler ise bulundukları yerden ayrılarak uzaklaştılar.

Faaliyetler esnasında ise bir kişi Taksim Meydanı’nda kurulan Beyaz Masa’ya danışarak , yardıma muhtaç olduğunu ve evsiz olduğunu belirtti. Şahsın yardım isteğine İstanbul Büyükşehir Belediyesi sessiz kalmadı ve ekiplerle barınma evine yerleştirilmesi için götürüldü.

Görüntülere yansıyan diğer bir konu ise Tophane’de yeralan eski bir çeşmenin iç tarafında yatan kişilerden birinin, Zabıtanın “Burada üşürsünüz.Gel seni belediyemizin barınma evine yerleştirelim” sözleri üzerine “Maaşımı yarın alacağım sonra gidecegim’ cevabı duyanları şaşırttı .Tarihi çeşmenin tekne tarafında uyuyan şahsi gören Türk sinemasının değerli oyuncusu Hale Soygazi, Zabıta ekipleriyle birlikte yardım edip muhtaç kişi ile ilgilendi.Çesmenin ayrı bir bölmesinde ise yine sokakta kalanların yaptığı boş yatakların olduğu görüldü.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir