Gülşen Bubikoğlu Kimdir - Filmleri - Nereli

Gülşen Bubikoğlu Kimdir – Filmleri – Nereli?

Değerli Yeşilçamailesi bu yazımızda sizlere Gülşen Bubikoğlu Kimdir – Filmleri – Nereli? gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz…

Yeşilçam tarihinin güzel oyuncusu Gülşen Bubikoğlu Kimdir? Gülşen Bubikoğlu Son hali. Ok kirpikli kadın olarak tanınan Gülşen Bubikoğlu, yıllar geçse de halen güzelliğini koruyor.

 

Değerli sinema oyunumuzun “Ah Nerede” isimli filmde canlandırdığı Zehra karakteri, “Yaz Bekarı” filmindeki Leyla karakteri ve “Ne Umduk Ne Buldum” filminde Zeynep karakterine hayat vermişti. Yeşilçam tarihine ismini altın harflerle yazdırmasında oyunculuğunun yanı sıra hiç kuşkusuz dillere destan güzelliği de etkiliydi. 1974 senesinde ünlü yapımcı Türker İnanoğlu ile evlenen güzel sanatçı bu birlikteliğini halen devam ettirmektedir. Amerika’da bulunan kızı Zeynep İnanoğlu’nu ziyarete giden sanatçımız Torunu Mavi ile vakit geçirerek, sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunuyor.

Yeşilçam sinemasında oldukça sevilen bir sanatçı olmayı başaran Bubikoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla yine hayranlarını mutlu etmeyi başarıyor. Sanatçımızın Instagram hesabı üzerinden yaptığı bir kaç paylaşımı sizlerle sunmak istedik…

Gülşen Bubikoğlu Nereli
Gülşen Bubikoğlu Nereli

GÜLŞEN BUBİKOĞLU KİMDİR?

5 Aralık 1954 tarihinde İstanbul’da doğdu. Fatih Kız Lisesi’nde eğitim hayatını tamamladıktan sonra dans ve mankenliğe yönelen sanatçı bu alanda L.L.C kültür Merkezinde dersler aldı.1973 senesinde Ses Dergisi tarafından yapılan artist seçme yarışmasını katıldı. Yarışmanın ilk elemesinden finaline kadar gözleri üzerine çekmeyi başardı. Yarışma esnasında bir çok yapımcının çalışmak istediği sanatçı haline geldi. Yarışmanın bir şartı vardı; Birinciliği kazanan aday 8 yapım şirketiyle çalışma zorunluluğu getirilmişti. Arzu Film, Erler Film ve Akün Film Bubikoğlu’nun yalnız kendileriyle çalışması taraftarıydı. Bu istekleri Gülşen Bubikoğlu’nu birincilikten almıştı. O sene yapılan yarışmada birinciliği Necla Nazır elde etti.

Yarışmadan kısa bir süre sonra yapımını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği Yaban isimli filmle Yeşilçam hayatına giriş yaptı.1974 senesinde Yapımcı Türker İnanoğlu ile sade bir törenle dünya evine girdi. 1977 senesinde ise çiftin Zeynep İnanoğlu adında kızları dünyaya geldi.

Gülşen Bubikoğlu Filmleri
Gülşen Bubikoğlu Filmleri

FİLM TARİHİNDEN KESİTLER

70’li senelerde rol aldığı Yaz Bekarı, Ah Nere Vah Nerede, Alev Alev, Bizim Kız gibi filmlerde başarılı karakterler oynayarak Türk halkının gönlünde taht kurdu. 80’li yıllarda ise Yeşilçam’ın değerli oyuncularının yer aldığı (Adile Naşit, Münir Özkul, Müjdat Gezen, Ayşen Gruda) Gırgıriye serisinde rol üstlendi. Uluslararası çalışmalarda da bulunan Bubikoğlu, İtalyanlar ile Üçkağıtçılar, Baş Belası, Mücevher Hırsızları gibi filmlerde de emek verdi. Özellikle 1981 senesinde ilk serisi çekilen Gırgıriye filminde canlandırdığı karakterle izleyiciler tarafından çok beğenildi. Toplam 4 seriden oluşan Gırgır iye Filmi Yeşilçam tarihinin unutulmazları arasına girdi. 1990 senelerinde ise yönetmenliğini Ümit Efkan’ın üstlendiği “Madde 438” de rol aldı. 1994 senesinde yönetmenliğini Halit Refiğ’in üstlendiği yerli dizi Zirvedekiler ‘de ünlü oyuncu Cüneyt Arkın ile birlikte rol aldı. Son olarak 1998 senesinde Affet Hocam adlı dizide öğretmen rolünü canlandıran sanatçı daha da film ve dizilerde rol almadı.

Bir müddettir Amerika’daki kızı ve torununun yanında hayat süren Bubikoğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla herkesin dikkatini üzerine çekiyor ve beğeni yağmurunda kalıyor… Sanatçımız aynı zamanda son dönemlerin başarılı gazetecisi Cüneyt Özdemir’in kaynanasıdır. Zeynep İnanoğlu ve Cüneyt Özdemir çifti 2011 senesinde dünya evine girmişlerdi. Sanatçımız Gülşen Bubikoğlu’nun son halini sizlere paylaşmak istedik… İşte senelere meydan okuyan ok kirpikli güzellik Gülşen Bubikoğlu…

View this post on Instagram

Herkese iyi aksamlar❤️

A post shared by Gülşen Bubikoglu (@gulsenbubik) on

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir