Erol Taş Kimdir? Erol Taş Yemek Sahnesi

Etçi Erol Taş

    Çok saygı değer Yeşilçamailesi bu sefer tam bir iş bitirici yarım bıraktığı bir eti görülmemiş bir oyuncu, Etçi Erol Taş’ ı istifadelerinize sunacağız. Neden etçi ismini koydunuz derseniz öyle bir et yiyişi var ki ünlü oyuncunun ancak bu kadar gerçekçi olur. Acaba o sahneleri gerçekleştirebilmek için gerçekten aç bir halde mi oynuyordu? Aç mıydı bilemiyoruz ama o eti ne zaman bütün yutacak diye de beklemiyor değildik izlerken. 

    Erol Taş, 28 Şubat 1926’da dadaşlar şehri Erzurum’da dünyaya geldi. Daha küçükken babasını kaybeden Erol Taş, iki yaşında iken annesi ile Yeşilçamın bayrağını elinde tutan İstanbul’a taşındı. Evde baba yok evde aile yoksulluk çekiyor eee ne yapması lazımdı? Ne yapması gerekiyorsa yaptı hatta daha fazlasını… Okulu bıraktı ve birçok işte ekmeğinin peşinden koştu. Hayat bir yumruk attı ya o an düşündü Erol Taş bu yumruğa karşılık vermeliydi. Boks sporu ile ilgilendi ve 1947’de İstanbul ve Türkiye’de ikincilikler kazandı. 

    Acı Günler

    1957 de Mümtaz Alpaslan’ın çektiği “Acı Günler” filmi ile ekranlara merhaba demiş oldu. Tabi her oyuncu gibi cumburlop başrol yoktu Erol Taş’ a figüranlık küçük roller derken yıldız oluverdi. Bir sene sonra Dokuz Dağın Efesi adlı filmde çobanlık rolünü ekranlarda sundu. Yine aynı yıl Dikenli Yollar, 1959 Yılında Peçeli Efe, 1960 Yılında Şoför Nebahat, Köyde Bir Kız Sevdim, Dişi Kurt ve Gecelerin Ötesi filmlerinde çeşitli karakterlere can verdi. 

    Cefakâr Baba Erol Taş

Akıllarda hep o kötü adam karakteri kaldı. Hani o sert yüzüne de yakışmıyor değildi. Bazen sinirli üvey baba, bazen acımasız bir düşman. Aslında öyle bir kişiliği var ki oynadığı karakterin tam tersine. Eşi vefat edince üç çocuğuna hem annelik hem babalık yapmak durumunda kaldı. Bir de sinema sektörü gibi acımasız bir ortamda bulunması sanatçının nelere katlandığının, kendisinden ne kadar taviz verdiğini göstermez mi? 

    Erol Taş 250 civarında filmde rol almıştır. Ünlü oyuncunun bazı filmlerini sizlere aktaralım;

    Berduş – 1958

    Alageyik – 1959

    Şoför Nebahat – 1960

    Oy Farfara Farfara – 1961

    Bitmeyen Mücadele – 1961

    Harmandalı Efenin İntikamı – 1963

    Dağların Oğlu – 1965

    Jilet Kazım – 1971

    Ali Baba ve Kırk Haramiler – 1971

    Yumurcak Küçük Kovboy – 1973

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir