En Komik Şener Şen ve Kemal Sunal Filmleri

En Komik Şener Şen ve Kemal Sunal Filmleri

Yeşilçam’ın vazgeçilmezleri melodram ve komedidir. İzlerken hem ağlatan hem de güldüren, aynı zamanda da mesajlar veren Yeşilçam filmleri yıllar önce çekilmelerine rağmen hala hepimizi her izlediğimizde bizi güldürmektedir. Komedi denildiğinde ilk akla gelenler ise Kemal Sunal ile Şener Şen olup beraber oynadıkları filmler Türk sinema tarihinde özel bir yere sahiptir. İşte bu yüzden En komik Şener Şen ve Kemal Sunal Filmleri bu listede sizler için derlendi.

Şaban Oğlu Şaban (1977)

Şaban Oğlu Şaban (1977)

1977 yapımı olan ve Ertem Eğilmez yönetmenliğinde çekilen “Şaban Oğlu Şaban” Kemal Sunal ve Şener Şen haricinde pek çok farklı önemli ismin de bir araya geldiği bir komedi filmidir.  Kadrosunda Halit Akçatepe, Adile Naşit, Ayşen Gruda gibi oyuncuların olduğu güldürü türündeki film Kemal Sunal’ın canlandırdığı “Şaban” karakteri üzerine yazılmış ve çekilmiştir. En komik Şener Şen ve Kemal Sunal filmleri arasındaki yerini alan filmin konusu ise Şaban (Kemal Sunal) ile aynı yerde askerlik yapan Ramazan’ın (Halit Akçatepe) başlarından geçen olayları anlatmaktadır. Tesadüf eseri yakaladıkları hırsızın ardından Nazır Paşa’nın (Sıtkı Akçatepe) gizli polis olarak görevlendirdiği ikili Şaban’ın sürekli yaraladığı Hüsamettin’in (Şener Şen) Nazır Paşa’nın damadı olduğu ortaya çıkınca daha da zor bir duruma düşerler. Karşılaşmalarının gecesi evden çalınan elmasla ortalık iyice karışır.

Tosun Paşa (1976)

Yapımcısı Ertem Eğilmez, yönetmeni ise Kartal Tibet olan 1967 yapımı film 19. Yüzyılın Mısır’ın da geçmektedir. Kemal Sunal ve Şener Şen’e eşlik eden Müjde Ar, Ayşen Gruda ve Adile Naşit gibi efsaneleşmiş oyuncularla çekilmiş film güldürü türündedir. Film aynı vadiyi almak isteyen bu nedenle de birbirine düşmüş olan iki düşman aileyi konu edinmektedir. Tellioğlu ve Seferoğlu aileleri devlet memuru olan Daver Bey’in (Mete Sezer) kızını kendi ailelerine alarak vadinin de sahibi olmak için kıyasıya mücadele verirler. Seferoğllararının kazanacağını anlayan Tellioğluları evin uşağı olan Şaban’ı (Kemal Sunal) Kahire sarayının Tosun Paşa’sı olarak tanıtırlar. Asıl karışıklık ise gerçek Tosun Paşa’nın ortaya çıkması ile başlayacaktır.

Süt Kardeşler

Yönetmenliği Ertem Eğilmez tarafından yapılan ve Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın “Gulyabani” isimli ederinden uyarlanan “Süt Kardeşler” 1976 yapımı bir filmdir. En komik Şener Şen ve Kemal Sunal filmleri denildiğinde bahsetmeden geçmenin imkânsız olduğu film Adile Naşit, Halit Akçatepe, Hale Soygazi, Ayşen Gruda gibi pek çok efsanenin yer aldığı unutulmaz bir şaheserdir. Askerden izne gelen Şaban (Kemal Sunal) ile Ramazan’ın (Halit Akçatepe) yer değiştirmesiyle başlayan konaktaki olaylar, konağın sahibi olan Melek Hanım’ın (Adile Naşit) geceleri gördüğü gulyabani ile giderek karışık bir hal alacak ve işi çözmek Şaban, Ramazan ve damat Bayram’a (Engin Orbey) kalacaktır.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir