Çöpçüler Kralı
Çöpçüler Kralı

Çöpçüler Kralı Filmi – Türk Filmi İzle – Film Hakkında Bilgiler

Kıymetli Yesilcamailesi, bu yazımızda sizlere Türk Komedi filmlerinin klasikleri içinden birini seçiyoruz. Çöpçüler Kralı filmi hakkında bilgiler vereceğiz. Filmimizi yazımızın sonuna ekliyoruz. Biraz güzel zaman geçirmek, eskileri yâd etmek isteyen siz değerli takipçilerimizin istifadesine sunuyoruz. Eski dönemde her şey çok farklıydı. Her alanda bu farklılık kendini gösteriyordu. Eski filmlerdeki o samimiyet, dönemin ülke ekonomisine göndermeler, aşklar, aile ve komşuluk kavramları o dönemde yapılan filmlerin hâlâ tutuluyor olmasına neden oluyor. Günümüzde uzun soluklu akıllarda kalan bir film göremiyoruz diye aklımızdan geçirmiyor değiliz. Aynı samimiyeti yakalamak dileği ile kamu spotumuza burada son verip filmimize geçiyoruz.

Çöpçüler Kralı
Çöpçüler Kralı

Çöpçüler Kralı Nerede Çekildi?

Filmimiz Türk sinema tarihinin komedi alanında en üst sıralarda yerini aldı. 1978 senesinde vizyona girerek izleyicilere merhaba dedi. Aslında Kemal Sunal filmlerinin bir kaçını aynı yerde yani Cihangir’de çekilmiştir. Hatta film içerisinde bir replikte “Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği” dedikten sonra gidilen park Cihangir parkından başkası değildir.

Çöpçüler Kralı2
Çöpçüler Kralı

Filmin Konusu

Filmimizde başrolde yine Kemal Sunal o harika yorumu ile karşımıza Apti Şakrak olarak karşımıza çıkıyor. Saf ve iyi bir yüreğe sahip Apti, ıyi olam bir filmde karşısına illaki bir sıkıntılı tip ortaya çıkar. O da filmimizde zabıta komiseri rolünde Şener Şen’den başkası değildir. Ufak bir dipnot düşelim sizce de Kemal Sunal ve Şener Şen bu güne kadar birlikte aldıkları roller ile çok uyumlu çalışmamışlar mı?

Filmimizde de bu rollerin hakkını çok iyi bir şekilde vermektedir usta oyuncular. Birbirleri ile temizlikçi kız olan Hacer (Ayşen Gruda) için çekişme halindedirler. Hacer’i seven Apti bilmez ki zabıta komiseri Şakir ile Hacer’in ilişkilerini. Şakir’in annesi hizmetçi ile birlikte olamayacağını söyler oğluna. Ama oda abayı yakmıştır, alacaktır Hacer’i. Hacer bunu öğrendikten sonra kendinde gönlü olduğunu bildiği Apti’ ye cilve yaparak zabıta komiseri Şakir’i kıskandırmaktadır. Apti alamayacağını anladığı zaman Hacer’i zorla elde etmek ister ama onu da eline yüzüne bulaştırır. Hacer’in kardeşleri ve babası kovalarlar Apti’yi. Apti şans eseri ellerinden kurtulur ve bir gazinoya dalar. Burada bir de sahne de şansına türkü parlatır. Sonrasında tam şöhret olacakken onu da eline yüzüne bulaştırır. Yeniden mahalleye döner ve görür ki Hacer zabıta komiseri ile evlenmiş. Artık işine gücüne bakan Apti sahnenin sonunda pek akıllanmasa gerek başka bir hizmetçiye gözü diker.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Uzun yıllar boyunca herkesin ve her yaş grubundan izleyicisi olan birçok Yeşilçam filmi bulunmaktadır. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir