Bir Damla Alkol Bir Damla Gözyaşı Gibidir, Sadri Alışık

Türk Sinemasının “Turist Ömer”i Sadri Alışık, oyunculuğu, ağdalı, abartılı yanlar taşısa da üstlendiği tiplerde altınkalpli insanlar vardır.

Sadri Alışık Yeşilçam filmlerinde “yıldız” olarak “Turist Ömer” dizileriyle mi var olmuştur ?

Gerçekte Sadri Alışık’ın sinema macerası tiyatro çıkışlı Darülbedayi oyuncularının “altın çağ ” yaşadığı bir zamanda başlamıştır.

Sevilen sanatçı o dönemin şartlarına uygun bir biçimde biryantinli, dalgalı ve parlak saçlı bir oyuncu olarak kamera karşısına geçer , seneler sonra da bir dizi “Turist Ömer” isimli filmiyle adından çokça söz ettirir.Kendine has selam verişi ve şapkasıyla o döneme damga vurdu. Canlandırdığı olgun erkek rollerinde müthiş bir samimiyet ve sıcaklık vardır.Gülse de acı çekse de suratında hep bir tebessüm hakimdi. Yüreğindeki coşku ve mutluluğu yüzünde görebilirsiniz… Sevinç ve acı birbirine dolanır haldedir filmlerinde.

Gülerken hem düşündüren aynı zamanda düşünürken güldüren bir sanatçı olma özelliğiyle kendini sevdirtmiştir. Çok sanatçı gibi o da biraz içten yalnızdır.Bu nedenle yaşamınında sürekli alkol kullanmıştır.

Kötülüklere yaşamında yer vermemiştir.Merhametli , yardımsever, altınkalpli bir insan olarak bilinmektedir.

Hayatındaki canciğer tek dostu olan Ayhan Işık’ın vefatının ardından sayfalarca şiirler yazan , kadehler kaldıran ve hergun yad eden..
Ayhan Işık’ı bu sözleriyle anlatmıştır …
“Türk Sinema tarihinin ilk starıdır Ayhan Işık…Sol kaşını kaldırarak abartılı tavırlar sergilese de bu vaziyet pek yadırganmazdı… Çünkü bu hareketler onun kişiliğiydi ve ağırbaşlılığını temsil ediyordu… “

Kısacası bir damla alkol bir damla gözyaşı gibidir Alışık İçin…

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir