Banker Bilo Filmi

Banker Bilo Filmi Hakkında Bilgi -Banker Bilo Oyuncuları

Yeşilçam tarihinin efsane eserlerinden biri olan Banker Bilo filmi ile karşınızdayız. 1980 yılında yapımı tamamlanan ve vizyona giren Banker Bilo filmi İlyas Salman ve Şener Şen’in baş rollerini paylaştığı, Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini üstlendiği drama, komedi türünde bir filmdir. Peki filmimiz nerede çekilmiştir ve filmin konusu nedir?  Banker Bilo oyuncuları ve Banker Bilo tek parça izlemek için buyurun yazımıza…

Filmimiz 1980 yılında yapımı tamamlanan ve o dönemin en komik filmlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Defalarca izleseniz bile ilk günkü gibi kahkahalarınızı eksik etmeyeceğiniz filmde Şener Şen, İlyas Salman, Ali Şen , Meral Zeren ve Ahu Tuğba gibi oyuncular rol alıyor. Özellikle değerli oyuncumuz Şener Şen’in başarılı bir şekilde canlandırdığı doğulu uyanık insan tiplemesi efsanedir.
Sefil Bilo ve Dolap Beygiri filmlerinde dolandırıcı rolleriyle başarılı karakterler canlandıran Şener Şen Banker Bilo filmi ile dolandırmaya devam eder 🙂 Filmde Maho karakterini Şener Şen canlandırırken, iyi niyetli Bilo karakterini ise İlyas Salman canlandırmaktadır. Bilo’nun saf ve iyi niyeti karşısında ondan faydalanan bir Maho işte hikayemiz başlıyor… Bu arada Banker Bilo filmi nerede çekildiğini merak edenler için, çekimler Levent’te yapıldı.

Banker Bilo Filminin Konusu?

Yeşilçam sinemasının efsanelerinden biri olan Banker Bilo, Almanya’ya göç dalgasını konu alıyor. Almanya’ya gidip işçi olma hayalini kuran Bilo gibi köyün gençlerinin de olduğu insanlar Maho vasıtasıyla hayallerine kavuşacaklarını sanırlar. Maho, Bilo ve köyün gençlerinden para toplayıp onları Alamanya’ya götüreceğini vaad eder. Lakin kurnaz Maho Bilo ve köyün gençlerini bir kamyonete doluşturup Almanya diye İstanbul’a gönderir:) Kamyonetten indikten sonra durumun farkına varan Bilo, Maho’dan intikam alma peşine düşer. Filmin en güzel repliği ise ”yaptım ama niye yaptım hele bi sor” cümlesi olmuştur.
Banker Bilo tek parça izlemek için aşağıda bulanan oynatma videosuna tıklayabilirsiniz…
Yeşilçamailesi İyi Seyirler Diler…

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

IMDB ’ye Girmiş Yeşilçam Filmleri

Uzun yıllar boyunca herkesin ve her yaş grubundan izleyicisi olan birçok Yeşilçam filmi bulunmaktadır. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir