Baki Tamer Kimdir? Baki Tamer Filmleri

Baki Tamer Kimdir? Baki Tamer Filmleri

Baki Tamer denildiği zaman akıllara Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından biri gelecektir. Değerli sanatçı sinemaya ilk olarak 1957 yılında Çileli Bülbül ile ilk adımı atmıştır. 1924 yılında doğmuş olan Tamer, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öğretmen okulundan mezun olduktan sonra oyunculuk yapmaya karar verdi. Ancak ilk oyunculuğu 1957 de oluşum göstermiştir. Birçok TV filminde boy gösteren sanatçı sergilediği başarılı oyunculuk modeli ile ön plana çıkmaktadır. Usta oyuncular arasında yer aldığı için sergilediği her oyunculuk farkındalık yaratması ile bilinmektedir. Belli kalıplar arasına sıkışıp kalmaması ise öne çıkan yönü olmuştur. Farklı oyunculuk deneyimlerini de beraberinde getirir. Bu da ona sinemada geniş bir yer sunar. Başarısını oynadığı filmler eşliğinde sergilemektedir.

Baki Tamer Kimdir

Baki Tamer ve Filmleri

Baki Tamer Yeşilçam kariyeri boyunca pek çok filmde rol almıştır. Filmleri konusu, oyunculuğu ile fazlaca ilgi görebilmiştir. Sanatçının oyunculuk kariyerinde rol aldığı filmler arasında;

  • Çileli Bülbül
  • Çölde Bir İstanbul Kızı
  • Köyde Bir Kız Sevdim
  • Çoban Kızı
  • Kara Güneş
  • Kanayan Yara
  • Ah Gardaşım

Ve daha birçok filmi peş peşe sıralanmaktadır. Ünlü sanatçı her filminde ise farklı bir role bürünmüştür. Kimi zaman saf bir insanı oynarken kimi zaman kötü bir karakter rolüne bürünmektedir. Bu yönü ünlü sanatçının başarılı oyunculuğunu bir kez daha göz önüne serebilmektedir. Ünlü oyuncu birçok sinema filminde kendini kolayca yansıtabilmiştir. Bunun nedeni ise sergilediği oyunculuğun altında esasen gerçekliğin var olmasıdır. Her rolü gerçeklik olgusu ile ele aldığı için bu özellik sanatçıyı daha çok tercih edilir kılmıştır.

Baki Tamer ve Filmleri

Baki Tamer ve Farkındalık

Baki Tamer Türk sineması içinde usta oyuncular arasında yer alır. Genel olarak 1957 ila 2004 yılları arasında aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Bu yıllar arasında birçok filme imza atmış olup emsal bir oyuncudur. Ünlü sanatçı evli ve dört çocuk babasıdır. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra iyi bir eş ve baba olma rolünü de başarılı bir şekilde üstlenmektedir. Sanatçının farkındalığı hem ailevi hem de oyunculuk açısından takdir edilmiştir. Bu noktada yıllar sonra bile başarılı oyunculuğu ile adından söz ettirebilmektedir.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Vesikalı Yarim Filmine Ne Kadar Hakimsin?

Merhaba arkadaşlar, film testimiz ile eğlenceli dakikalar geçirecek hem de filmimizle ilgili testimizi çözerken hafızanızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir