Anasayfa / Yeşilçam Haberleri / Ankaralılar Bedia Akartürk İle Coşacak!!!

Ankaralılar Bedia Akartürk İle Coşacak!!!

Çok değerli Yeşilçamailesi Ankaralılar Bedia Akartürk İle Coşacak!!! Coşmakla kalmayıp adeta kopacak. Bu yazımızda 06.09.2019 günü Ankara ili Etimesgut ilçesinde düzenlenecek olan 16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali kapsamında sahne alacak ünlü ses sanatçısı Bedia Akartürk’ten bahsedeceğiz. Hem coşacağız hem bahsedeceğiz. Şimdiden söyleyelim bütün vatandaşlarımız davetlidir. Konseri kaçırma değerli takipçi değerler yitip gitmeden sen ayağına git takip et diyor ve değerli ses sanatçısı hakkında bilgileri istifadenize sunuyoruz.

    İzmir güzeli olan Bedia Akartürk 04.02.1941 tarihinde Ödemiş’te dünyaya geldi ve anne babası daha güzel bir evladımız olmaz herhalde diyerek dünyalar güzeli Bedia’yı evin tek çocuğu olarak bırakırlar. Ailenin tek çocuğu olması babasının soyadı olan Akartürk’ü hiç değiştirmeden kullanmıştır. Sanat hayatına Ödemiş’te başlayan Akartürk, İzmir radyosunda çalışabilmek için yaşını büyütmüştür. 9 yıl burada çalıştıktan sonra Ankara Radyosunda sanat hayatını devam ettirmiştir. Ankara Radyosu’ndan da emekli olup yine aynı dönemde Paris Olympia’da konser vererek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Sadece ses sanatçısı olarak değil 6 filmde de rol alarak oyunculuk alanında da başarılı olabileceğini herkese göstermiştir. Bedia Akartürk’ün herhalde en çok sevilen şarkısı “Kesik Çayır” olsa gerek. Dinlemeyen yoktur elbet, hale hazırda aklınıza gelmişken dinleyiverin.

Bedia Akartük’ün Albümleri

Zühtü, Yumurtanın Kulpu Yok, Sıla Hasreti, Ödemiş Türküleri, Özür Diliyorum Senden, Neyleyim Neyleyim, Kullar Olam, Konya Bülbülü 1-2, Konyalım Yürü, Kervan, Gülende, Folklor Kraliçesi, Derdimi Dermana Gezdim, Bedia Akartürk gibi içerisinde hem eğlenebileceğiniz aynı zamanda sıla hasretini, yâre olan sevgiyi bulabileceğiniz Türküler Diyarı bu albümlerin içerisinde. Bu yazıya istinaden değerli ses sanatçısı Bedia Akartürk’e sağlık sıhhat ve esenlikler diliyoruz.

    Bedia Akartürk’e Takdim Edilen Ödüller

OKUMALISIN  Yakın Zamanda Mevlana Rolü İçin Teklif Alan Nuri Alço Hakkında Bilinmesi Gereken 11 İlginç Bilgi !

    7 İlde Fahri Hemşirelik ödülü almıştır,

    Altın Bağlama, 6 Altın Plak, 

Altın Taç Ödülü. Bu ödülü 10 yıl bir fiil İzmir Fuarı’nda aralıksız çalışmasından dolayı almıştır. Burada yine bir vefa örneği görmekteyiz.

Altın Kaşık Ödülü en son tahta kaşık albümüne verilen bir ödüldür.

İçerisinde Bulunduğu Filmler

Yârim İstanbul’u Mesken mi Tuttun 1976 yapımı

Bedia 1977 yapımı

Çile Dünyası 1983 yapımı

Hüzün 1984 yapımı

Yar Etmem Seni 1986 yapımı

Ana Kalbi 1987 yapımı  olarak toplamda 6 filmde rol almıştır ünlü sanatçı.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi

Şaban Oğlu Şaban Film İzle (1977) – Renkli Yeşilçam Filmi

Yapımı 1977 yılında tamamlanan Şaban Oğlu Şaban filminin yönetmenliğini Ertem Eğilmez üstlenirken, baş rollerde Şener …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir