Ajda Pekkan Filmleri

Ajda Pekkan Filmleri

Ajda Pekkan Filmleri

Ajda Pekkan filmleri Yeşilçam’a damga vurmuş olan 30 un üzerinde yapıttır. Ünlü bir şarkıcı olan Ajda Pekkan 60‘larda ve 70’lerde oynadığı yapıtlarla daha da öne çıkmıştır. Şarkıcı kimliği ile tanınan Pekkan önemli filmlere de imza atmıştır. Sanatçı yer aldığı filmlere kattığı duygusal kimliği ile başarılı bir oyunculuk da sergileyebilmiştir. Eski zamanlarda film yapımı daha az olsa da, Pekkan’ın oynamış olduğu filmler günümüzde halen Yeşilçam’a ışık tutabilecektir. Sanatçı oynadığı her filmde sergilediği başarılı oyunculuk anlayışı ile herkesi kendine hayran bırakmayı da başarmıştır. Maskülen bir kadın olan ünlü sanatçı yer yer filmlere kattığı duygusallık ile gerçek yaşama da vurgu yapmıştır.

Ajda Pekkan Filmleri Şehvetin esiriyiz

Şehvetin Esiriyiz

Ajda Pekkan ve Salih Güney’in başrollerini oynadığı bu film Sevim’in hikayesini anlatmaktadır. Zengin erkeklerle gezmekten oldukça hoşlanan Sevim’in kötü kaderinin anlatıldığı bu film 1965’lerde oldukça tutulmuştur. Kötü kaderin konu edildiği filmde Pekkan, başarılı oyunculuğu ile öne çıkabilmeyi başarmıştır.

Ajda Pekkan Filmleri Şaşkın Baba

Şaşkın Baba

1960’lı Ajda Pekkan filmleri arasında yer Şaşkın Baba, Pekkan’ın bu dönemde ününe ün katmıştır. Birbirine düşman olan iki babanın evladının birbirine olan aşklarının anlatıldığı bu filmde Ajda Pekkan yan başrolü oynamıştır. Dönemin öne çıkan Yeşilçam eserinde Hulusi Kentmen, Hülya Koçyiğit, Muzaffer Nebioğlu, Ayhan Işık, Vahi Öz gibi ünlü isimlerde rol almıştır.

Ajda Pekkan Filmleri Taçsız kral

Taçsız Kral

Ajda Pekkan filmleri arasında yer alan bu filmde futbolcu olan Metin Okyay’da rol almıştır. Fakir bir ailenin oğlu olan Metin’in futbola olan tutkusunun anlatıldığı bu filmde, Metin’in Mine’ye aşık olma hikayesine de yer verilmiştir. Tutkulu bir aşkın anlatıldığı bu film, özellikle Galatasaray taraftarları tarafından büyük ilgi görmüştür.

Ajda Pekkan Filmleri Sokakların Kanunu

Sokakların Kanunu

1970’lerin Aşk filmlerinden biri olan bu yapıtta Ajda Pekkan, Sadri Alışık, Tanju Gürsu ve Sevda Ferdağ gibi ünlü isimler rol almıştır. Kanun kaçağı olan bir gencin, bir adama sığınmasını ve yaşadığı aşkın anlatıldığı filmde fakirlik, yardımseverlik, aşk ve dostluk gibi temalara yer verilmiştir. Siyah – beyaz filmler içerisinde farklı bir noktada yer alan Sokakların Kanunu, Pekkan’ın ustalık eserlerinden biridir.

 

 

 

 

 

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Vesikalı Yarim Filmine Ne Kadar Hakimsin?

Merhaba arkadaşlar, film testimiz ile eğlenceli dakikalar geçirecek hem de filmimizle ilgili testimizi çözerken hafızanızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir