Anasayfa / Yeşilçam Haberleri / “Acı Var Mı Acı”, Türkiye’nin Sevilen Haber Spikeri Reha Muhtar

“Acı Var Mı Acı”, Türkiye’nin Sevilen Haber Spikeri Reha Muhtar

Değerli Yeşilçamailesi bu yazımızda sizlere “Acı Var Mı Acı”, Türkiye’nin Sevilen Haber Spikeri Reha Muhtar başlıklı konumuz hakkında bilgiler vereceğiz…

Reha Muhtar Kimdir?

21 temmuz 1959 tarihinde Amerikan Hastanesi’nde dünyaya gelen Reha Muhtar, Cemal ve Ferdane çiftinin tek çocuğu olarak doğdu. Babasının eğitim sebebi nedeniyle yaz aylarını İstanbul’da kış aylarını ise Ankara’da geçirdi. Eğitim hayatını siyasal bilgiler / basın yayın bölümünü mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk olarak 1983 senesinde Milliyet gazetesinde muhabir olarak giriş yaptı. Yaklaşık 2 yıl süren Milliyet gazetesindeki çalışma yaşamı 1985 senesinde TRT ve resmi gazete temsilcisi göreviyle son buldu. Yunanistan’da 8 sene TRT muhabiri olarak hizmet verdi ve ayrıca Yunanistan’da düzenlenen briç turnuvasında birinci oldu. 1993 senesinde Türkiye’ye döndü. 1991 senesinde “Ateş Hattı” isimli programının hazırlıklarına başladı. 1993 senesinde TRT’den ayrılan Muhtar, Kanal D’ye geçti. Bu dönem kanallar arası epey geçiş yapan ünlü spiker son olarak 1996 senesinde Kanal D’den ayrılıp Show TV’ye geçti burada haber yayın yönetmeni ve ana haber sunuculuğu yaptı. 2000-2004 seneleri arası bir çok gazetede yazı yazmaya başladı.

Reha Muhtar “Akademi Türkiye” Yarışması

2004 senesinin en ilgi gören müzik yarışmalarından biri olan “Akademi Türkiye” de jüri olarak yer aldı. Yarışmadaki diğer jüri üyeleri ise Pelin Akat, Meral Okay, Pieter Snapper, Cem Ceminay ve Yüksel Aytuğ’du. Yarışmanın sunuculuğunu Öykü Serter üstlenmiş, birinciliği ise Barış Akarsu elde etmişti. 2006 senesinde tekrar Show TV’ye dönen muhtar, bu dönem “Reha Muhtar TV” isimli programını ve “Pişşti” isimli programlara imza attı. 2007 senesinde FOX’a geçen başarılı sunucu burada “Çapraz Ateş” isimli programı sundu. 2008 senesinde Show TV’ye dönen muhtar, yarışma programı sunuculuğu yaptı.2009 senesinde CNN Türk’te “Çok Farklı” ve 2010 senesinde Kanaltürk’te “Son Kale” isimli programlara imza attı.

OKUMALISIN  Evlilik Rekortmeni Ünlü Oyuncu Fikret Hakan Hakkında Bilmedikleriniz!

Reha Muhtar’ın Evlilik ve Birliktelikleri

1982 senesinde gazeteci Selin Çağlayan ile dünya evine girdi, evlilikleri 4 yıl sürdü.
1998 senesinde ünlü piyanist Mehveş Emeç ile birliktelik yaşadı.
2000 senesinde Harika Avcı ile,
2001 senesinde ise Nilüfer ile beraberlikleri oldu ve bu dönem Evlat edindikleri Ayşe Nazlı isminde kızları var.
2006 senesinde ünlü şarkıcı Gülşen ile birliktelik yaşadı.
2007-2009 seneleri arası ünlü oyuncu Deniz Uğur’la 3 sene beraber yaşayan Muhtar’ın bu beraberliğinden Poyraz ve Mina adında ikiz bebekleri oldu.
2009 senesinde Oya Germen ile birliktelik yaşadı.
Reha Muhtar’ın Kendine Has Üslubu
Tünel kazarak cezaevinden kaçan mahkumlara / Tüneli Kaçmak İçin Mi kazdınız?
Hamile olan bir kadına / Çocuk Sizden Mi?
12 yerinden bıçak darbesi alan kadına / Acı var mı Acı…
gibi unutulmaz cümlelere imza attı.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Orhan Gencebay Kimdir? – Orhan Gencebay Şarkıları

Çok değerli Yeşilçamailesi, bu makalemizde sizlere Müslüm Gürses kadar arabesk içinde olan birinden bahsedeceğiz. Orhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir