80’LERİN YILDIZI HÜLYA AVŞAR

Değerli Yeşilçamailesi bu yazımızda sizlere 80’LERİN YILDIZI HÜLYA AVŞAR hakkında bilgiler vereceğiz…

80’LERİN YILDIZI HÜLYA AVŞAR


Hülya Avşar 1963 yılında Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesinin ismi Emrah Avşar, babasının ismi ise Celal Avşar’dır. Annesi Balıkesirlidir, babası ise Ardaha’nın Hasköy ilçesindendir. Babası Pirebat Kürt Aşireti mensuplarındadır. Ailenin iki kız evladı olmuştur. Küçük kardeşi Helin Avşar’dır. Hülya Avşar küçükken ailesi tarafından sarışın anlamına gelen “Malakancurri” ismi takılmıştır.

Lise yıllarını Ankara’da yaşamış olan Avşar, Ankara Cumhuriyet Lisesi’ni bitirerek mezun olmuştur. Sonraki yıllarda ise Ankara Devlet Su İşleri Kulübü’nde yüzmeye başlayıp pek çok müsabakada yarışmıştır. 1982 senesinde İstanbul’a taşındıktan sonra “Bulvar” gazetesi tarafından düzenlenen güzellik yarışmasına katılarak yarışmayı birincilik ile tamamlamıştır. Fakat bu yarışmadan nişanlı olduğu ortaya çıkması sebebi ile diskalifiye edilmiştir. Yarışmadan sonra reklam filmlerinde oynamaya başladı.1989 senesinde “Haram” adlı filmde başrol oynayarak bütün dikkatleri üstüne çeken Hülya Avşar bu filmden sonra, o yıllarda rekor sayılabilecek kadar çok filmde başrol oyuncusu olarak görev aldı. Moskova’da düzenlenen uluslararası sinema festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Müzik eğitimi almaya başladıktan sonra kariyerini yurtiçi ve yurtdışı konserleri, müzikaller, 6 albüm ve tek bir single ile sürdürmüştür.

2000 senesinde Kral TV tarafından düzenlenmiş olan yılın müzik ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülünü kazanmıştır. Bir yıla yakın bir süre Günaydın Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır ve ardından, Show TV Kanalı’nda Hülya Avşar Show yayınlanmaya başlamıştır. TV şovuyla aynı anda sergilemiş olduğu tek kişilik tiyatro projesinden başka, reklam filmlerinde sürekli oynamaya devam ederek, Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmakta ve bir kitap yazmaktadır. Spora ve özellikle Tenise olan merakı kendisine TED 2001 senesinde “Çiftler Turnuvası” birincilik ödülünü kazandırmıştır. Genellikle tenis ve spora zaman ayıran, vakıf ve bir çok derneklere büyük ilgisi olan Hülya Avşar, köşe yazarlığını da yapmaya devam etmektedir.

Hülya Avşar’ın Evlilikleri

İlk evliliğini 1979 senesinde Mehmet Terece ile yapmış olan Avşar Kızı, ikinci evliliğini ise İş adamı Kaya Çilingiroğlu ile yapmıştır. Bu evlilikten Zehra isimli kızları dünyaya gelmiştir.

Hülya Avşar ile eşi Kaya Çilingiroğlu 2005 senesinde Kadıköy’de Aile Mahkemesinde olan duruşmada tek celsede boşanmışlardır. Yaklaşık bir saat kadar süren duruşma ardından, “şiddetli geçimsizlik sebebi ile aile birliğinin sarsıldığı” gerekçesiyle boşanmalarına karar verdi. Çiftin çocukları olan Zehra’nın velayetini Hülya Avşar’a verilmiştir.

Sosyal Medya hesaplarımız üzerinde bizleri takip ederek Yeşilçam'a dair tüm Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Yeşilçam’a transfer olan yabancı oyuncular

Yeşilçam’a Transfer Olan Yabancı Oyuncular

Yeşilçam Türk sinemasının önemli bir dönemini kapsamaktadır. Yerelliği ile gönüllerde taht kurmuş Yeşilçam filmleri izleyenlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir